Foto: Unsplash

Ak sa chcete vyhnúť zrušeniu svojho letu, štatisticky by ste mali zvoliť túto leteckú spoločnosť.

V uplynulých týždňoch na letiskách po celej Európe vládne chaos a cestujúci namiesto užívania si pokojnej dovolenky musia riešiť rôzne problémy. Popri negatívnych správach o tom, ako to v leteckej doprave na našom kontinente aktuálne vyzerá, máme aj jednu dobrú správu. Predovšetkým v prípade, že sa chystáte letieť obľúbenou nízkonákladovkou. 

Článok pokračuje pod videom ↓

Travel Off Path uvádza, že v tomto období plnom zhonu a stresu, je najspoľahlivejšou leteckou spoločnosťou v Európe Ryanair, ktorej služby využíva aj množstvo Slovákov. Írsky prepravca láka predovšetkým lacnými letenkami a nepochybne sa teší obľube. A teraz sa môže pochváliť aj týmto prvenstvom.

Letecké spoločnosti bojujú s problémami a náporom cestujúcich

Príčiny rušenia letov sú rôzne. Od nedostatku zamestnancov, cez ich štrajky až po obrovský boom cestovania leteckou dopravou, ktorý po uplynulých náročných rokoch nastal. Vyzerá to, že najmenší problém zvládať tento nával má Ryanair.

Foto: Unsplash

Ryanair zrušil iba 0,3 % letov

Podľa údajov spoločnosti OAG je Ryanair najvýkonnejšou leteckou spoločnosťou za prvý polrok roka 2022. A to nie iba v Európe, ale na celom svete, uvádza Travel Off Path. Za toto obdobie totiž zrušil iba 0,3 % svojich pravidelných letov, čo je v porovnaní s konkurenciou úctyhodný výsledok.

Ak sa teda chystáte na dovolenku alebo kamkoľvek lietadlom a vybrali ste si Ryanair, štatisticky vám oproti ľuďom, ktorí si zvolili napríklad leteckú spoločnosť British Airways, hrozí 12-krát menšia pravdepodobnosť, že bude váš let zrušený. Spomínaná British Airways musela zrušiť až 3,5 % svojich letov. Na druhom konci tohto rebríčka dominuje KLM so zrušenými 5 % letov.