Ilustračné foto: Pexels

Na Národnej ulici v Banskej Bystrici budú počas víkendu obmedzenia, točia tam film Miki.

Národná ulica v Banskej Bystrici sa počas víkendu stane dejiskom nakrúcania filmového trileru z 90. rokov Miki, ktorý zobrazuje život bývalého bosa slovenského podsvetia Mikuláša Černáka. Z tohto dôvodu tam budú platiť čiastočné dopravné obmedzenia. TASR o tom v piatok informovala Dominika Adamovičová z kancelárie primátora.

V sobotu (24. 2.) v čase od 5.00 do 17.00 h a v nedeľu (25. 2.) medzi 8.00 a 20.00 h nebude možné parkovať v úseku od slepej ulice vedúcej od cesty I/66 po hranicu ulíc Národná a Kuzmányho, pri budovách Štátnej opery a rektoráte Univerzity Mateja Bela.

Pohyb budú regulovať filmári

„Žiadame preto vodičov o využívanie iných parkovacích plôch v okolí. Vjazd motorových vozidiel povolený bude, avšak pohyb budú regulovať pracovníci filmovej spoločnosti. Na obmedzenia upozornia dočasné dopravné značenia,“ konštatovala Adamovičová.

Filmári sa chystajú natáčať aj v pondelok (26. 2.) vo viacerých lokalitách mesta, ale už nebudú platiť žiadne obmedzenia. Mesto prosí chodcov a účastníkov cestnej premávky o zvýšenú pozornosť, trpezlivosť a ohľaduplnosť.

Uložiť článok

Najnovšie články