Svetovo najväčší cestovateľský portál, kde môžete nájsť recenzie na hotely, reštaurácie či lety prednedávnom oznámil, že prestane predávať vstupenky na atrakcie divokých zverí, kde turisti prichádzali do priameho kontaktu s nimi.

Toto opatrenie zahŕňa cestovateľské atrakcie, ako napríklad plávanie s delfínmi, jazdu na slonovi alebo návštevu tigrích chrámov, ktoré sú rozšírené po celej juhovýchodnej Ázii.

Toto opatrenie vzniklo v dôsledku medzinárodného tlaku a toho, aby spoločnosť brala viac na vedomie, aké dôsledky spôsobuje, keď sú na tejto stránke podobné ponuky. Práve preto bola spísaná petícia organizáciou World Animal Protection, ktorá nazbierala vyše 100-tisíc hlasov.

Do boja proti zneužívaniu divej zvery sa oprel aj National Geographic, ktorý produkoval množstvo správ o tom, aké mali mnohí ľudia zážitky práve z podobných atrakcií a ako na vlastne oči videli týranie zvierat a propagáciu tohto zla.

Rovnako ako zvieratá v divočine, ani delfínom v zajatí nebol povolený plnohodnotný život a nemali žiadny priestor, ani prostriedky k lovu alebo k socializácii.

Okrem toho, že TripAdvisor na svojej stránke zakázal predaj takýchto atracií, začal ľudí vzdelávať a poukazovať na tieto problémy.

„Nová politika portálu TripAdvisor bude vzdelávanie a úsilie, ktoré by malo viesť k ochrane zvierat, zlepšiť ich podmienky. Najmä na trhoch, pre tieto zvieratá nemajú až také práva,“ povedal CEO, Stephen Kaufer vo svojom vyhlásení.

iflscience.com
Príbehy
0
Komentovať (0)