Cestovateľský portál TripAdvisor zastavil predaj atrakcií so zvieratami. Podľa ochrancov tak spôsoboval utrpenie tisíckam živočíchov

tiger
Svetovo najväčší cestovateľský portál, kde môžete nájsť recenzie na hotely, reštaurácie či lety prednedávnom oznámil, že prestane predávať vstupenky na atrakcie divokých zverí, kde turisti prichádzali do priameho kontaktu s nimi.

Toto opatrenie zahŕňa cestovateľské atrakcie, ako napríklad plávanie s delfínmi, jazdu na slonovi alebo návštevu tigrích chrámov, ktoré sú rozšírené po celej juhovýchodnej Ázii.

Toto opatrenie vzniklo v dôsledku medzinárodného tlaku a toho, aby spoločnosť brala viac na vedomie, aké dôsledky spôsobuje, keď sú na tejto stránke podobné ponuky. Práve preto bola spísaná petícia organizáciou World Animal Protection, ktorá nazbierala vyše 100-tisíc hlasov.

Do boja proti zneužívaniu divej zvery sa oprel aj National Geographic, ktorý produkoval množstvo správ o tom, aké mali mnohí ľudia zážitky práve z podobných atrakcií a ako na vlastne oči videli týranie zvierat a propagáciu tohto zla.

Rovnako ako zvieratá v divočine, ani delfínom v zajatí nebol povolený plnohodnotný život a nemali žiadny priestor, ani prostriedky k lovu alebo k socializácii.

Okrem toho, že TripAdvisor na svojej stránke zakázal predaj takýchto atracií, začal ľudí vzdelávať a poukazovať na tieto problémy.

“Nová politika portálu TripAdvisor bude vzdelávanie a úsilie, ktoré by malo viesť k ochrane zvierat, zlepšiť ich podmienky. Najmä na trhoch, pre tieto zvieratá nemajú až také práva,” povedal CEO, Stephen Kaufer vo svojom vyhlásení.

iflscience.comShare on Facebook0
Zobraziť viac
Komentovať (0)