Foto: Thomas Lanfray (Flickr), Wikimedia

Ktoré miesta našej planéty sú v roku 2018 pre cestovateľov na výslní? Podľa najznámejšieho cestovateľského portálu sú to práve tieto.

Azúrové pobrežie, Dalmácia, Turecko či Korfu. To sú známe, často preľudnené a spoľahlivé destinácie, ktoré vás zaručene nesklamú. Čo tak ale vybrať si pre tohtoročnú dovolenku na poslednú chvíľu lokalitu, ktorú ešte neobjavili masové davy turistov, no služby pre cestovný ruch sú tu už vybudované na veľmi slušnej úrovni a v budúcnosti ich pravdepodobne čaká veľký boom? Ak máte záujem, pomôže vám tento rebríček od najväčšieho cestovateľského portálu na svete Trip Advisor. Toto je totiž top desiatka destinácií z celého sveta, ktoré sú pre cestovateľov v roku 2018 na výslní a vzostupe. 

10. Casablanca, Maroko

Najväčšie marocké mesto na pobreží Atlantického oceánu je nielen hospodárskym, ale i kultúrnym centrom celej krajiny. V dnes modernom metropolitnom meste však nájdete i klasické Maroko, v centre starého mesta nazývanom v celej krajine Medina. Navštíviť rozhodne musíte dominantu Casablancy, mešitu Hassana II, týčiacu sa na skalnatej plošine nad mestom či francúzsku štvrť Place Mohamed V, kde sa prelínajú svety afrického Maroka a francúzskeho kolonializmu.

Cassablanca sunrise, Morocco, May 2017

9. Nerja, Španielsko

Krásy Anadlúzskeho pobrežia a ukážku takmer nedotknutej stredomorskej prírody. To poskytuje návštevníkom rybárska dedinka Nerja na pobreží Stredozemného mora. Až 10 kilometrov dlhé miestne piesočné pláže a národný park Sierra de Almijara ponúkajú dokonalé spojenie oddychu pri mori a potulkami v prírode.

PLAYA DE CALAHONDA (NERJA)

8. Rovinj, Chorvátsko

Chorvátske Benátky. Také prirovnanie mestu v západnej časti polostrova Istria celkom sadne. Historické centrum si totiž dodnes dokázalo zachovať stredoveký a renesančný ráz, ktorý sa nápadne podobá tomu, čo uvidíte i slávnych Benátkach. Okrem toho sa môžete potulovať po miestnych nekončiacich plážach či skúmať desiatky neďalekých ostrovov vo vodách Jadranského mora.

Rovinj (26)

 7. Riga, Lotyšsko

Hlavné mesto Lotyšska je najväčším a jedným z najkrajších miest celého Pobaltia. Na masový cestovných ruch je pripravené a čaká na vašu návštevu. V meste, ktorého architektúra pripomína veľkolepý Petrohrad, Viedeň či Barcelonu, patrí takmer celé historické centrum do prestížneho zoznamu UNESCO. Ak na Pobaltie, tak rozhodne do Rigy.

Riga

6. San José, Kostarika

Ruch a pravá atmosféra strednej Ameriky. Kostarika a jej hlavné mesto je podľa Trip Advisoru tou najlepšou voľbou. Rušné mesto v ktorom to doslova žije obchodom s kávou, postupne zrekonštruovalo to, čo môže návštevníkom z iných krajín ponúknuť. San José je pripravené previesť vás svetom sveta na strete dvoch kultúr a dvoch oceánov.

Silicon Valley, Costa Rica

5. Gdansk, Poľsko

Azda najkrajšie poľské mesto nájdete na pobreží Baltského mora na severe krajiny. Gdansk je prístavné mesto s tradičným nemeckým architektonickým štýlom. Mesto zohralo v histórii našich susedov v poslednom storočí veľmi významnú úlohu. Začala sa tu druhá svetová vojna i odboj proti socialistickému režimu. A čo vlastne v meste Gdansk navštíviť? Pár tipov nájdete v našom staršom článku.

gdansk_04

4. Halifax, Kanada

Moderné kanadské mesto, ktoré bolo vstupnou bránou európskych kolonistov do severnej časti Ameriky. Podľa cestovateľov je Halifax najlepšie spoznávať pešo, potulkami po miestnych uliciach, návštevami vynikajúcich miestnych reštaurácii, barov či hudobných klubov. Za návštevu stojí i stará britská pevnosť, malé historické centrum či miestny prístav, z ktorého Európania vyrážali objavovať celú Kanadu.

Aerial View of The Citadel Halifax (NS) 2017

3. Nairobi, Keňa

Najväčšie mesto vo východnej Afrike ponúka dokonalý kontrast medzi modernou metropolou plnou rušného mestského života a divokou savanou, v okolitých národných parkoch a rezerváciách, ktoré sú najväčším lákadlom turistov v celom regióne Východnej Afriky.

Downtown Nairobi

2. Kapaa, Havaj

Rebríček TripAdvisoru cestovateľských destinácií na výslní pre rok 2018 mierne narušil nedávny výbuch sopky Kilauea. Rybárska dedinka Kapaa sa však nenachádza na rovnakom ostrove ako táto, momentálne aktívna sopka, a tak sa nemusíte ničoho obávať. Turistov láka najmä na miestne pláže, služby i výlety do prírody. A možno práve nedávne udalosti prilákajú do Kapaa i nadšencov adrenalínových situácií.

Last light over Kapaa Beach, Kauai Hawaii

1. Ishigaki, Japonsko

Prvá priečka destinácií na výslní pre rok 2018 je poriadne exotická. Japonský ostrov Ishigaki vzdialený asi 200-300 km východne od Taiwanu vás priláka žiarivo čistou vodou, bielymi pieskovými plážami, koralovými útesmi a tropickým rázom ostrova. Ak exotická dovolenka, potom tento rok určite na Ishigaki.

Aerial view of a southern Japanese island, Ishigaki-jima, Yaeyama Islands

Pozri aj: Spoznať Európu nebolo nikdy ľahšie. Toto je 19 najlacnejších európskych miest, kde za predĺžený víkend zaplatíš len takúto sumu

Príbehy
0
Komentovať (0)