Foto: youtube.com

Blogera a cestovateľa Martina Navrátila dobre poznáte aj z našej stránky.

Precestoval mnohé krajiny sveta o ktorých ste možno ani nepočuli, celú transsibírsku magistrálu, alebo sa zúčastnil bizarného rituálu na hraniciach medzi Pakistanom a Indiou. A to je skutočne iba kvapka v mori toho, čo naozaj zažil. 

Do diskusnej relácie Bez výhovoriek si práve Martina pozvala Linda Prebreza, ktorá ho hneď zahrnula množstvom otázok, na ktoré Martin ochotne a rád odpovedal.

Asi hneď každého prekvapí, že taký veľký cestovateľ, ako je Martin, má rešpekt pred cestou v lietadle. Súvisí to s nepríjemnou udalosťou, keď sa lietadlo vo vzduchu prepadlo o niekoľko desiatok metrov a vtedy pochopil, že aj tento druh dopravy môže byť poriadne nebezpečný.

S lietaním sú úzko prepojené aj nízkonákladové lety. Tie Martin neodsudzuje, no uvádza zaujímavý príklad. Keď teraz si letenku na Island dnes dokážete kúpiť rádovo za niekoľko desiatok eur, tak v minulosti mohla stáť aj 500 eur. Celý výlet vás ale aj tak v minulosti vyšiel lacnejšie, lebo vtedy ešte Island nebol tak preplnený turistami, ako je to teraz, a to aj vďaka lacným letenkám.

O tom, čo bola Martinova najväčšia chyba pri cestovaní a kde berie vlastne peniaze na cesty, ale aj či prejde testom slepej mapy, sa už dozviete v nasledujúcom rozhovore:

Pozri aj: Jeden z najlepších tatérov na Slovensku prezradil, čo by ste si nikdy u neho nemali nechať urobiť. Inak zaplatíte dvojnásobok

startitup.sk

Najnovšie články