Foto: Dina Alfasi

Na krásnu fotografiu nepotrebujete špičkové vybavenie za tisíce eur.

Ako cestujete do práce či školy vy? Ak verejnou dopravou, čo pritom robíte? Dina Alfasi zo severného Izraela má veľkú záľubu v pozorovaní ľudí naokolo a keď vidí niečo zaujímavé, tak vyberie svoj iPhone a fotografia je na svete. 

Dina pre Interez prezradila, že úplne prvú fotografiu, ktorú v tejto sérii urobila, bol jeden starší muž, ktorý sedel vedľa nej na autobusovej zastávke. Ešte dodnes si pamätá, ako bol nadšený fotografiou.

Foto: Dina Alfasi

Inšpirácia v malých okamihoch

A nadšená bola aj Dina, ktorá následne započala fotografickú sériu. Najviac ju inšpirujú malé okamihy, ktoré sa dejú každý deň. “Dokumentujem širokú rôznorodosť ľudí a období ich života, čo je vlastne súčasť histórie,” uviedla Dina pre Interez.

Foto: Dina Alfasi

Obľúbená fotografia

Najobľúbenejšou Dininou fotografiou je fotografia chudého muža zachytená z profilu, ako sedí pri okne, cez ktoré vidieť oblohu. “Je na nej niečo zvláštne, čo neviem vysvetliť. Dostala som k fotografii stovky komentárov a mnohí maliari z celého sveta ju ilustrujú a následne mi posielajú ich maľby,” prezrádza.

Foto: Dina Alfasi

Dina však uvádza, že momentálna situácia spôsobená koronavírusom, jej tvorbe nesvedčí. “Každý si drží odstup a vy musíte vyvinúť oveľa viac úsilia, aby vaša fotografia mohla vôbec vzniknúť,” napísala Dina pre Interez.

Pozrite si jej skvelú tvorbu na týchto záberoch a tiež v galérii:

Foto: Dina Alfasi
Foto: Dina Alfasi
Foto: Dina Alfasi
Foto: Dina Alfasi
Foto: Dina Alfasi
Foto: Dina Alfasi
Foto: Dina Alfasi

Ak vás práca Diny zaujala, sledujte ju na sociálnych sieťach a to na Instagrame či na Facebooku, kde svoju tvorbu zverejňuje.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )