Česká republika má prvý prípad úmrtia na opičie kiahne. Oznámilo to v stredu Európske centrum pre prevenciu a kontrolu chorôb (ECDC), informuje spravodajkyňa TASR v Prahe.
V Česku bolo k minulému týždňu zaznamenaných 66 potvrdených prípadov nákazy opičími kiahňami, z toho 42 v Prahe. Prvý prípad ochorenia bol potvrdený 30. mája.

Počet prípadov rastie aj na Slovensku
Okrem Českej republiky hlásia úmrtia aj Španielsko a Belgicko. Najväčší pokles počtu prípadov zaznamenali v posledných týždňoch Cyprus, Estónsko a Luxembursko. Nárast naopak hlásili Slovensko, Slovinsko, Fínsko a Bulharsko.
Podľa údajov ECDC je najviac nakazených v Európe aktuálne v Španielsku, a to viac než 7000. Vyšší počet pacientov infikovaných opičími kiahňami majú v porovnaní s ostatnými európskymi štátmi aj Francúzsko (3897) a Nemecko (3570).
Čo je to hantavírus a ako sa chrániť? Epidemiologička popísala prvé príznaky, dôvod na paniku nevidí
6-ročná menštruovala a ubližovala svojim rodičom. Adoptovali si dievča, ktoré malo byť krutou dospelou ženou
Za menej ako minútu z neho prakticky nič neostalo. Tragédia Hindenburgu spôsobila koniec éry vzducholodí
Šéf IĽP: Ficova vláda chce Slovákov v zahraničí umlčať, zasahuje do ich práva voliť. Krajina cúva, nejde vpred















Nahlásiť chybu v článku