deezen.com

Dvojica českých architektov Chybik + Kristof zrenovovali bývalý automobilový showroom, v ktorom sa teraz nachádza predajňa nábytku. Na vonkajšiu úpravu budovy použili netypický postup.

Chybik + Kristof sú známi svojimi nekonvenčnými nápadmi a sviežim prístupom k dizajnu. Bývalý automobilový showroom, ktorý dnes funguje ako predajňa nábytku pokryli stoličkami. 

Firma MY DVA, ktorá má v budove predajňu nábytku ich zo žartu požiadala, aby budovu prerobili za lacno, optimálne zadarmo. Architekti použili sedadlá z 900 stoličiek a upevnili ich na železnú konštrukciu. Jedno sedadlo má hodnotu okolo 80 korún českých (asi tri eurá). Aspoň je už všetkým jasné, že táto budova ma niečo spoločné s nábytkom.

dezeen.com

„Sme mladé štúdio a chceme aby bol náš dizajn vtipný ale takisto by mal vyjadrovať informáciu o význame budovy,“ vyjadril sa mladý architekt Ondrej Chybik. Stoličky pokrývajú tri strany budovy výnimku tvorí čierny vchod do budovy.

dezeen.com

Táto zaujímavá budova sa nachádza v Brne v mestskej časti Vinohrady, ktorá bola postavená po roku 1980 a samotná budova showroomu bola postavená o desať rokov neskôr. Keďže je to jediná zvláštna budova v okolí, v ktorom sú prevažne paneláky, dodáva jej to ešte viac unikátny dojem.

dezeen.com

Renovácia budovy spôsobila v okolí rozruch a zvedavosť medzi obyvateľmi mestskej časti. Ľudia sa začali o novej odvážnej budove rozprávať a to je podľa tvorcov to, čo chceli docieliť – rozprúdiť debatu o dizajne.

dezeen.com
dezeen.com
dezeen.com

Vnútro budovy tvorí jedna veľká miestnosť s tromi závesmi tvoriacimi kruhy, ktoré v prípade potreby vytvoria malú okrúhlu „miestnosť“, ktorá môže slúžiť ako galéria pre konkrétne kúsky nábytku.

Mladí architekti vytvorili zaujímavú budovu, ktorá zaujala aj v zahraničí a pravdepodobne sa stane ďalšou atrakciou Brna.

Pozri aj: Naše mzdy patria medzi najnižšie v Európe. Aké by mali byť ideálne platy v najväčších mestách Slovenska?

interez.sk (Martin Majdák) dezeen.com
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )