Foto: Pexels

Výlet do Severnej Ameriky nikdy nebol výhodnejší.

Na takéto výpredaje často čakajú mnohí z nás. Chceli by sme precestovať pokojne aj celý svet, no ceny leteniek nie sú vždy také, ako by sme si predstavovali. Najčastejšie natrafíme na výpredaj leteniek spoločnosti Ryanair či Wizz Air, kde si však za batožinu musíte vo väčšine prípadov priplatiť. Pri leteckej spoločnosti Air Canada by ste však ceny ako zadarmo nečakali.

Prekvapenie bolo o to väčšie, keď si zákazníci všimli, že ide o desaťtisíce letov z Európy do Severnej Ameriky, ktorých ceny boli v priemere o 300 eur lacnejšie. Bohužiaľ, nešlo o žiadne prilákanie nových klientov ale len o chybu, ktorú spoločnosť už odstránila. „Na všetkých transkontinentálnych letoch spoločnosť pravdepodobne zabudla na palivový príplatok. Medzi Európou a Amerikou sa tak dali kupovať spiatočné letenky za menej ako 115 eur,“ tvrdí David Eiselt na portáli finweb.hnonline.sk.

Foto: Pexels

Rezervácie, ktoré si klienti urobili, začali postupne rušiť. Ak sa aj vám podaril takýto úlovok, skontrolujte si platnosť rezervácie priamo na portáli, na ktorom si letenku kupovali. Kým Air Canada nedá oficiálne vyjadrenie, čo sa zatiaľ nestalo, tak podľa Eiselta „budú dodnes nezrušené letenky uznané a ľudia ich môžu bez problémov preletieť.“ Pravdepodobnosť je však podľa neho nízka.

Pozri aj: Nový televízny experiment je taký extrémny, že účastníci sa vzdávajú už po pár hodinách. O čo v ňom ide?

finweb.hnonline.sk
Uložiť článok

Najnovšie články