AFP

Japonsko predstavilo nový vlak Shiki-Shima, v ktorom budú organizované výletné jazdy naprieč krajinou. Tvorcovia vlaku sa snažili vlak čo najviac priblížiť luxusnému hotelu a cestujúcim jazdu čo najviac spríjemniť.

Vlaky sú obľúbeným spôsobom dopravy nielen v Japonsku. Na Slovensku sú vlaky pre študentov a dôchodcov bezplatne, čomu zodpovedá aj kvalita služieb. Tá sa s novým japonským vlakom Shiki-Shima nedá porovnať. 

Japonci dotiahli koncept luxusného vlaku do nových výšok a výsledkom je výletný vlak Shiki-Shima, vlak tak pohodlný, že nebudete chcieť vystúpiť.

The Asahi Shimbun

Vlak ponúka trojdňovú cestu naprieč krajinou. Svoju cestu začína v Tokiu a smeruje na sever do letoviska Yuzawa, ktoré je známe horami. Následne sa presunie do prímorského mesta Hachinohe, kde turisti prestúpia na ďalší luxusný vlak, Tohoku Emotion, ktorý ich popri pobreží odvezie do mesta Kuji, kde sa cesta končí.

AFP

Päť z desiatich vagónov sú vybavené štandardnými apartmánmi, tri sú vybavené sprchami a toaletami, takisto obsahujú priestor na batožinu. Vozeň na konci je vyhradený pre štvorhviezdičkovú  reštauráciu a rozhľadňu, aby ste sa mohli kochať tým, ako vám „pomaly“ ubieha cesta. Maximálna rýchlosť vlaku je len 110 kilometrov za hodinu, čo je len tretina z maximálnej rýchlosti, ktorú dosahujú najrýchlejšie japonské vlaky. To všetko preto, aby si cestujúci mohli naplno užiť cestu.

Vlak Shiki-Shima je vďaka luxusu, ktorý poskytuje, poriadne drahou záležitosťou. Lístok na jednu z jeho výletných ciest stojí v základnej výbave viac ako 8 700 eur. Viac záberov z tohto luxusného vlaku nájdete vo videu.

Aj napriek vysokej cene lístkov sú všetky cesty tohto vlaku už zaplnené až do marca 2018. Niekomu táto cena nepripadá asi až taká prehnaná.

Pozri aj: Inžinieri vyvinuli prvý osobný vlak, ktorý neprodukuje žiadne emisie

interez.sk (Martin Majdák) viralthread.com theguardian.com
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )