Švajčiarske lyžiarske stredisko Verbier, foto: Norbert Aepli, Switzerland, CC BY 2.5, via Wikimedia Commons

Lyžiarska obdoba Oscarov ocenila víťazov pre tento rok.

Zimná sezóna je pred nami a ak si chcete užiť dovolenku aj v tomto období, máme pre vás niekoľko tipov. Prestížne ocenenia World Ski Awards boli odovzdané a odmenili to najvýnimočnejšie v lyžiarskej turistike. Takto obstálo Slovensko. 

Článok pokračuje pod videom ↓

World Ski Awards je jediná globálna iniciatíva svojho druhu. Svoje ocenenia už tradične udelila celosvetovo, ale aj po jednotlivých krajinách a vybrala najlepšie lyžiarske strediská či hotely.

To najlepšie z celého sveta

Ak by ste hľadali najlepšie lyžiarske stredisko na svete pre rok 2022, nájdete ho vo Švajčiarsku. Stalo sa ním konkrétne stredisko Verbier, kde si prídu na svoje milovníci zimných športov, adrenalínu aj oddychu.

Švajčiarsko si odnieslo aj ďalšie ocenenia. Najlepším lyžiarskym hotelom na svete sa stal W Verbier a tak isto tu nájdete aj najlepší lyžiarsky chalet na svete — Chalet Zermatt Peak.

Najlepší nový lyžiarsky hotel z celého sveta sa zas nachádza vo Francúzsku, konkrétne je ním Bear Lodge. A tak isto vo Francúzsku nájdete aj najlepší nový lyžiarsky chaletChalet Abade.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Verbier (@verbier)

Rakúsko uspelo v konkurencii z celého sveta

Spomedzi celosvetovej konkurencie uspelo aj Rakúsko. Konkrétne Bergbahn AG Kitzbühel sa stala najlepšou spoločnosťou prevádzkujúcou lyžiarske stredisko.

Ako sa uvádza oficiálny web, KitzSki ponúka v oblastiach Kitzbühel — Kirchberg — Mittersill až 233 kilometrov zjazdoviek, na ktorých si prídu na svoje lyžiari aj snowboardisti. Okrem toho si užijú aj fanúšikovia zimnej turistiky či skialpu.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa KitzSki (@kitzski)

Ocenenia World Ski Awards si odnieslo aj Slovensko

Čo sa týka Slovenska, najlepším lyžiarskym strediskom sa stala Jasná Nízke Tatry. Najlepším lyžiarskym hotelom Grand Hotel Kempinski High Tatras. Ocenený bol aj butikový Hotel FIS Jasná.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Jasná (@jasna_nizke_tatry)

To najlepšie lyžovanie u našich susedov

Keď sa pozrieme k našim susedom, najlepším lyžiarskym strediskom v Poľsku sa stalo Białka Tatrzańska – Kotelnica, v Česku Skiareál Špindlerův Mlýn a v Rakúsku už spomínané stredisko Kitzbühel.

Kompletný prehľad výhercov si pozrite priamo na webe World Ski Awards.

Najnovšie články