foto: Flickr

Ak ste si doteraz mysleli, že dokážete bez problémov komukoľvek tipnúť jeho vek, po prezretí nasledujúcich obrázkov si už svojou schopnosťou takí istí nebudete.

Hollywoodski herci niekedy podstupujú skutočne obdivuhodné procedúry, aby boli schopní presvedčivo stvárniť požadovanú rolu vo filme. Vďaka špeciálnej strave sú schopní za rekordne krátky čas pribrať či naopak stratiť značné množstvo kíl alebo ich tí najlepší učitelia dokážu za niekoľko týždňov naučiť rozprávať iným jazykom, spievať alebo tancovať. Čo sa však stane, ak majú stvárniť postavu, ktorá má byť o 20 rokov staršia od nich? Vtedy prichádzajú k slovu profesionálni maskéri. Pozrite si 15 príkladov toho, že umenie presvedčivo meniť vek im vonkoncom nie je cudzie.

Stacey Dash stvárnila vo filme Bezradná (Clueless) stredoškolskú študentku, hoci sama mala v dobe natáčania 29 rokov.

STACEY DASH
Dashina postava, Dionne, bola iba 17 ročná „bezradná“ študentka.

playbuzz.com

Emma Thompson stvárnila iba 19 ročnú Elinor Dashwood vo filme Rozum a cit (Sense and Sensibility), hoci mala v čase natáčania už 35 rokov. 

Climate March 21/09/14 - 01

Thompson, ktorá hrala hlavnú postavu tejto drámy, dokonca filmu napísala aj scenár. Ten mu v roku 1995 nepochybne dopomohol k zisku Oscara.

Elinor Dashwood

Winona Ryder mala 28 rokov, keď dostala za úlohu stvárniť 18 ročné dievča vo filme Narušení (Girl, Interrupted)

Winona Ryder 2010 TIFF
Karon Liu [CC BY 2.0], via Wikimedia Commons
Ryder hrala vo filme 18 ročnú Susan Kaysen, hoci sama mala takmer o 10 rokov viac.

iseemeonscreen.tumblr.com

Orlando Bloom stvárnil rovnako starého priateľa Kiery Knightley vo filme Piráti z Karibiku (Pirates of the Caribbean), hoci bol od nej o 8 rokov starší

Orlando Bloom 2014 Comic Con (cropped)
By Gage Skidmore [CC BY 2.0], via Wikimedia Commons
Elizabeth Swan (Knightley) aj Will Turner (Bloom) by podľa scenára mali mať v prvom dieli zo série 18 rokov. No zatiaľ čo Knightley túto požiadavku spĺňala úplne presne, Bloom mal v čase natáčania až 26 rokov.

ohmy.disney.com

Scarlett Johansson zahviezdila už ako 18 ročná vo filme Stratené v preklade (Lost in Translation), kde však hrala postavu s už dokončenou vysokou školou. 

Scarlett Johansson 3, 2012
By Paul Bird (Scarlett Johansson) [CC BY 2.0], via Wikimedia Commons
Vekový rozdiel bol navyše ešte umocnený postavou, ktorú stvárnil vtedy 53 ročný Bill Murray. Ten mal totiž vo filme so Scarlet romantický vzťah.

focusfeatures.com

Rachel McAdams stvárnila stredoškolskú „kráľovnú krásy“ Reginu George vo filme Protivný sprostý holky (Mean Girls), hoci už mala vtedy 26 rokov.

Rachel McAdams - Photoshoot at Spotlight's Japan Premiere 2016
By Unknownbrowser (Own work) [CC BY-SA 4.0], via Wikimedia Commons
Pri pohľade späť je veľmi pôsobivé, ako McAdams dokázala zapadnúť do stredoškolskeho prostredia, hoci bola o desať rokov staršia, ako jej postava.

meangirls.wikia.com

Jason Earles hral 16 ročného brata Miley Cyrus v hite Hannah Montana od štúdia Disney aj keď mal neuveriteľných 29 rokov.

Jason Earles 2010
Cruise Buzz [CC BY 2.0], via Wikimedia Commons
Samotná Miley Cyrus, ktorá v seriáli z roku 2006 stvárnila postavu Miley Stewart, mala v čase natáčania iba 14 rokov. O to bizarnejšia je preto predstava, že jej o 2 roky staršieho brata hral človek, ktorý bol v skutočnosti starší o 15 rokov.

hannahmontana.wikia.com

Herečka Blake Lively mala 24 rokov, keď vo filme Green Lantern stvárnila partnerku Ryana Reynoldsa. Čo ste však isto nepostrehli je fakt, že Reynolds je od Lively starší o 12 rokov.

Blake Lively 2011 Shankbone 6
By David Shankbone (Own work) [CC BY 3.0], via Wikimedia Commons
Ako sa však vraví – vek je iba číslo. Počas natáčania sa totiž títo dvaja šarmantí herci zamilovali, krátko na to sa vzali a dnes vychovávajú dve krásne deti.

dailymotion.com

Jim Parson je o 7 rokov starší, ako jeho postava zo seriálu Teória Veľkého tresku (The Big Bang Theory), Sheldon Cooper.

Jim Parsons at PaleyFest 2013
By iDominick [CC BY-SA 2.0], via Wikimedia Commons
Hoci je seriálový Sheldon starý 37 rokov, Jim Parson, ktorý mu prepožičal svoju tvár a ktorého už dnes všetci poznajú práve pod týmto „náhradným“ menom, je v skutočnosti starý 44 rokov.

imgflip.com

Cole Sprouse, 25 ročný herec zo seriálu Riverdale, v ňom stvárňuje postavu menom Jughead, ktorá má mať iba 16 rokov.

Cole Sprouse by Gage Skidmore
Gage Skidmore [CC BY-SA 3.0], via Wikimedia Commons
Keďže má väčšina hereckého obsadenia seriálu Riverdale iba okolo 20 rokov, Sprouse spomedzi nich mimoriadne vyniká. Na obrazovke to však vôbec nie je vidno.

youtube.com

Poznáte aj ďalších hercov, ktorí kvôli svojim postavám vo filmoch či seriáloch „cestujú v čase“? Dajte nám o nich vedieť v komentári-

Pozri aj: 11 desivých filmov, ktoré sú inšpirované skutočnými udalosťami a paranormálnymi javmi

businessinsider.com
Príbehy
0
Komentovať (0)