Foto: TASR - Jakub Kotian

Agentúra Focus realizovala prieskum na 1008 respondentoch.

Najdôveryhodnejším spomedzi slovenských politických lídrov je šéf mimoparlamentného Hlasu-SD a nezaradený poslanec Národnej rady SR Peter Pellegrini. Dôveruje mu 44 % a nedôveruje 53 % respondentov.

Článok pokračuje pod videom ↓

Vyplýva to z prieskumu agentúry Focus pre televíziu Markíza, ktorý bol realizovaný od 25. do 31. mája na vzorke 1008 respondentov. Na druhom mieste v prieskume skončila prezidentka SR Zuzana Čaputová, ktorej vyjadrilo dôveru 42 % a nedôveru 57 % opýtaných.

Tretím najdôveryhodnejším je Richard Sulík

Na treťom mieste sa umiestnil vicepremiér a minister hospodárstva Richard Sulík (SaS) s dôverou na úrovni 30 % a nedôverou 68 %. Lídrovi Smeru SD Robertovi Ficovi dôveruje podľa výsledkov prieskumu 30 % a nedôveruje 68 % opýtaných. Premiér Eduard Heger (OĽANO) má dôveru 27 % a nedôveru 71 % ľudí.

Foto: TASR – Martin Baumann

Nasleduje predseda Národnej rady SR Boris Kollár (Sme rodina), ktorému vyjadrilo dôveru 25 % a nedôveru 72 % respondentov. Lídrovi mimoparlamentného hnutia Republika a europoslancovi Milanovi Uhríkovi dôveruje 24 % a nedôveruje 59 % opýtaných. Predseda mimoparlamentného hnutia KDH Milan Majerský má 22-percentnú dôveru a 47-percentnú nedôveru opýtaných.

Matovičovi vyjadrilo nedôveru až 88 % opýtaných

Šéf mimoparlamentnej SNS Andrej Danko má 21-percentnú dôveru a 74-percentnú nedôveru opýtaných. Predsedovi mimoparlamentného Progresívneho Slovenska Michalovi Šimečkovi dôveruje podľa prieskumu 19 % a nedôveruje 48 % opýtaných ľudí.

Z prieskumu ďalej vyplýva, že vicepremiérke a ministerke investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Veronike Remišovej (Za ľudí) dôveruje 17 % a nedôveruje 79 % respondentov. Šéf ĽSNS Marian Kotleba má dôveru 11 % a nedôveru 85 % osôb.

Foto: TASR – Pavel Neubauer

Ministrovi financií Igorovi Matovičovi (OĽANO) vyjadrilo dôveru tiež 11 % a nedôveru 88 % opýtaných. Osempercentnú dôveru vyslovili opýtaní predsedovi mimoparlamentnej strany Aliancia Krisztiánovi Forróovi, nedôveru zasa 40 % opýtaných.

Najnovšie články