Smutný labrador

Foto: MaxPixel

Aj táto udalosť dokazuje, že najlepším priateľom človeka je práve pes.

Podobných prípadov sa udialo už viacero, no vždy nás chytia za srdce. Tak ako aj prípad, keď verný psík čakal na diaľnici na svoju majiteľku, ktorá zomrela pri autonehode. Podobný scenár sa odohral aj v argentínskom meste San Salvador de Jujuy, ktoré je hlavné mesto najsevernejšej argentínskej provincie Jujuy. Do nemocnice priviezli muža, ktorý bol vo veľmi vážnom a kritickom stave. Keďže sám vedel, že sa blíži jeho posledná hodina, požiadal, aby k nemu priviezli jeho psíka – labradora menom Toto, aby sa s ním mohol poslednýkrát vidieť a rozlúčiť. 

Keď muž žiaľ vydýchol naposledy, rodina akosi „pozabudla“ zobrať si psíka so sebou. Toto tak ostal v nemocnici a tú odmieta opustiť a leží pri vstupných dverách už vyše týždňa. K návštevníkom nemocnice sa však správal veľmi vzorne. Je vďačný za každé jedno pohladenie.


O 6-ročného labradora sa začala zaujímať aj miestna organizácia na ochranu zvierat. Ako uvádza portál Daily Mail, Fatima Rodriguezová z tejto organizácie povedala, že ten, kto sa labradora ujme, by mal mať zabezpečený dom. Je totiž veľká šanca, že sa Toto pokúsi uniknúť a ísť do nemocnice, kde bude dúfať, že sa objaví jeho milovaný majiteľ.

Veterinár, ktorý prezeral psíka povedal, že bude potrebovať operáciu labky, a tiež odporučil kastráciu. Miestni obyvatelia sú z Tota dojatí a dali mu ku vchodu aspoň kartónové škatule, nech neleží iba na zemi.

Labrador je obľúbené plemeno u mnohých chovateľov. Vyniká v aportovaní a vo veľkom sa využíva aj ako asistenčný, či ako vodiaci pes pre nevidiacich. Pevne veríme, že Toto čoskoro nájde nový domov, kde ho majitelia zahrnú láskou a pomôžu mu prekonať žiaľ, ktorý zažil so stratou svojho pôvodného majiteľa.

 

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )
Príbehy