Ilustračná foto: Pixabay

Býčie zápasy sú napriek všetkému v niektorých krajinách stále legálne.

Na internete sa objavilo šokujúce video, ktoré odhaľuje kruté praktiky na zvieratách za bránami toreadorskej školy vo Francúzsku. Podľa portálu Unilad, nielen samotné zápasy predstavujú týranie zvierat, ale ani samotní aktéri to býkom vôbec neuľahčujú. 

Skupine One Voice, ktorá sa zaoberá právami zvierat, sa podarilo nakrútiť video z tréningu býčej školy. To ukazuje, ako býk padá od vyčerpania na zem počas toho, ako sa rúti za červenou plachtou. Následne, keď nevstáva, tréneri ho chytia za rohy a chvost a ťahaním za ne ho nútia vstať. One Voice sa snaží upozorniť nie iba na to, aký má táto aktivita katastrofálny dopad na samotné zvieratá, ale aj na ľudí, ktorí sa jej zúčastňujú.

Súčasťou býčích škôl sú totiž často aj deti, vo veku od šiestich rokov. One Voice si myslí, že takáto skúsenosť môže mať negatívny vplyv na ich psychický vývoj. Odmenou totiž pre študentov podobných škôl je to, že môžu pred očami diváka mladého býka v aréne zabiť. A práve kvôli týmto faktorom sa One Voice rozhodla bojovať za zatvorenie francúzskych býčích škôl. Tieto praktiky totiž už deťom od malička ukazujú, že týranie a zabíjanie zvierat je prijateľné. Nehovoriac o tom, čo podobné zápasy spôsobujú samotným zvieratám.

Napriek tomu nie sú zakázané

Počas býčích zápasov dochádza nielen k ťažkým zraneniam, ale aj smrti zvierat, ktoré sú vyprovokované toreadormi. A nebezpečné sú aj pre samotných ľudí, ktorí sú ich aktérmi. Vo Francúzsku sa v súčasnosti nachádza približne päť škôl, ktoré sa zaoberajú výučbou zápasov. Tento šport je najviac rozšírený v Španielsku, kde sa odhadhuje existencia až 55 takýchto škôl. Ako informoval portál britského denníka Daily Mail, OSN zaoberajúca sa ľudskými právami, zakázala deťom účasť na týchto zápasoch kvôli škodlivým účinkom, ktoré na ne môžu mať.

Video z tréningu vo francúzskej škole, ktoré incident zachytáva

Po odhalení tohto šokujúceho videa vznikla petícia, ktorá bojuje za pozastavenie býčích zápasov vo Francúzsku. Ak sa to podarí, bude to najmä vďaka aktivistom z One Voice, ktorí sa dostali na tréning v jednej z francúzskych býčích škôl a ukázali verejnosti, aké praktiky v nej naozaj vládnu.

unilad.co.uk
0
Uložiť článok
Komentovať