Lukáš Mužla / / Hádanky
Kto by nemal rád dobrú hádanku, pri ktorej si trošku potrápi hlavu? Vy ich radi máte, to vieme, a preto ich pre vás pravidelne pripravujeme. Potrápte sa teda s tou dnešnou.

Na našej stránke môžete nájsť mnoho matematických alebo logických hádaniek. Nie vždy je jednoduché takéto hádanky vyriešiť a niekedy nám veru vedia pekne potrápiť mozog. Ak by ste mali záujem pozrieť sa aj na iné logické úlohy a hádanky, nájdete ich veľké množstvo práve na tomto odkaze. Poďme sa ale teraz spoločne pozrieť na tú dnešnú. Na malú chvíľu sa musíte vcítiť do kože pravého vyšetrovateľa vrážd. Zvládnete to?

Zadanie:

Polícia našla v Londýne telo svetovo známeho a uznávaného chemika. Podľa stôp vyšetrovatelia zistili, že do vraždy vedca boli zapletení dvaja ľudia. Podozrivých z vraždy je však hneď päť ľudí. Všetci majú motív a je teda rovnaká šanca, aby bol do vraždy chemika zapletený každý z nich.

hadanka-vrazda-2
youtube.com

Chemik stihol ešte krátko pred svojou smrťou napísať krátky odkaz – šifru, ktorá označuje mená jeho dvoch vrahov. Na odkaze však stálo iba toto:

hadanka-vrazda-1
youtube.com

Po prečítaní tohto odkazu vedel hlavný vyšetrovateľ okamžite, ktorí dvaja z podozrivých vraždu chemika spáchali. Dokážete to odhaliť aj vy?

Pozrite si správnu odpoveď a overte si, či ste rozmýšľali správne. 


0
Komentovať (0)