Foto: Pixabay.com

Naše územie zasiahla séria najvýraznejších búrok tohto leta.

Časť Slovenska zasiahne v stredu dážď. Výstrahy platia pre územie stredného, časť západného a východného Slovenska. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vydal tiež výstrahu pred vetrom, dotýka sa južných oblastí východu Slovenska.

Intenzívne dažde zasiahnu najvýraznejšie v Banskobystrickom, Žilinskom, Prešovskom a Košickom kraji. Pre väčšinu okresov vydali meteorológovia výstrahu druhého stupňa s platnosťou do 20.00 h. Pre zvyšné okresy platí výstraha prvého stupňa, ktorá zahŕňa aj územia Nitrianskeho a Trenčianskeho kraja.

SHMÚ vydal tiež hydrologické výstrahy. Dotýkajú sa okolia riek Slaná, Poprad, Hornád, Hnilec, Bodva, Torysa, Ipeľ, Horný Hron a hornej časti povodia Bodrogu.

Východ zasiahla séria búrok, no ani počas dnešného dňa sa počasie príliš neumúdri. Čaká nás výrazný lejak. Studený front nás bude ovplyvňovať aj počas dnešného dňa. Pôjde tak už o tretí deň, kedy sme pod vplyvom tohto studeného frontu.

Na tomto studenom fronte sa počas včerajšieho dňa tvorili výrazné búrky a dnes nás čaká trvalý dážď. Dážď sa bude presúvať od juhozápadu smerom k severovýchodu.

Na mape môžete vidieť koľko spadne do dnešnej polnoci.

očakávané celkové zrážkové úhrny
Očakávané celkové zrážkové úhrny, Foto: iMeteo.sk

Intenzívne zrážky tak zasiahnu predovšetkým juh a východ krajiny. Spadnúť by mohlo niekoľko desiatok milimetrov zrážok. Vzhľadom na výdatné zrážky dôjde k výraznému nasýteniu vodných povodí. Zrážková činnosť by mala postupne začať slabnúť v priebehu dnešného podvečera.

Viac správ o počasí nájdete na imeteo.sk
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )