Ilustračná foto: Profimedia

Nová vyhláška upravuje predávanie potravín žiakom.

Niektoré školské bufety budú musieť výrazne zmeniť svoj predávaný sortiment. Začala totiž platiť nová vyhláška, ktorá určuje, čo sa nesmie predávať žiakom na školách. Obmedzenia sa dotknú „nezdravých potravín“.

Ako píše portál TVNoviny, štát chce takto naučiť deti zdravému stravovaniu. Obmedzený predaj v bufete sa bude vzťahovať na sladkosti, slané čipsy či fast-foodové jedlá ako sú napríklad hot-dogy, hamburgery a podobne. Teda to, čo mnohým žiakom chutí najviac.

Žiadny kofeín a fastfood

Štát chce namiesto týchto jedál vidieť v školských bufetoch zeleninu, ovocie, jogurty, celozrnné pečivo. Fastfoodové jedlá končia, taktiež končia aj nápoje s obsahom kofeínu, taurínu alebo vyprážané jedlá.

Samozrejme, deti si budú môcť kúpiť aj nejaké sladkosti, alebo čipsy, ale bude ich musieť byť menej ako polovica sortimentu.

Bufetári môžu mať problém

Mnohí bufetári tak môžu mať problém s predajom, keďže práve potraviny, ktoré štát zakazuje, boli u mnohých žiakov najobľúbenejšie. Takisto sa obávajú strát, keďže ovocie či zelenina rýchlo podliehajú skaze.

Ako pripomínajú TVNoviny, hygienici zatiaľ v prvých dňoch platnosti vyhlášky nejdú bufety postihovať, idú ich iba upozorňovať.

Uložiť článok

Najnovšie články