Foto: Polícia SR - Banskobystrický kraj

V Banskej Bystrici sa udiala veľká krádež smartfónov.

To, že smartfóny iPhone od Apple sú mimoriadne obľúbené, vedia aj tí, ktorí na nich chcú zarobiť nelegálnou cestou. Pravdepodobne obohatenie sa na iPhonoch bolo tiež motívom krádeže v Banskej Bystrici. Páchatelia si doslova vysekali otvor do predajne v nákupnom centre.

Ako informuje Polícia Slovenskej republiky – Banskobystrický kraj, polícia v Banskej Bystrici rieši prípad krádeže mobilných telefónov z predajne nákupného centra.

Za viac ako 20-tisíc eur

Páchatelia si podľa polície doslova „vysekali vstupný otvor“ do sklenenej výplne výkladu. Následne vošli dovnútra a odniesli si odtiaľ mobily za viac ako 20-tisíc eur. Polícia v uvedenej veci začala trestné stíhanie a po páchateľoch pátra.

Foto: Polícia SR – Banskobystrický kraj

Podivná nehoda po udalosti

Krátko po tejto udalosti prijali policajti oznámenie o dopravnej nehode vozidla na ceste I/66 v smere od obce Kováčová na Zvolen. Príčinou bol pravdepodobne šmyk v dôsledku neprispôsobenia rýchlosti jazdy stavu a povahe vozovky. Vozidlo tak skončilo mimo cesty. Záchranné zložky však po príchode na miesto našli len poškodené auto bez posádky.

Oba prípady, ako aj ich možná súvislosť sú v štádiu vyšetrovania.

Uložiť článok

Najnovšie články