Foto: Pixabay/TASR/AP

TASR / / Zviera
Veľká Británia prišla so správnym krokom. Obchodovanie s výrobkami zo slonoviny, bude nelegálne.

Británia zakáže na svojom území predaj slonoviny bez ohľadu na to, aká je stará, aby tak pomohla chrániť súčasnú populáciu slonov vo svete. Vláda v utorok oznámila, že pôjde o najprísnejší zákaz tohto druhu v Európe a porušovateľom bude hroziť až päťročné väzenie, informovala agentúra AP.

Britský minister životného prostredia Michael Gove v tejto súvislosti povedal, že „odporné obchodovanie so slonovinou by sa malo stať vecou minulosti“. Výnimky zo zákazu sa budú vzťahovať iba na niektoré staré hudobné nástroje a umelecké diela, ako sú miniatúrne portréty, pokiaľ sú staršie ako 100 rokov.

Foto: TASR/AP

Ochranári uvádzajú, že vo svete je každoročne zabitých približne 20.000 slonov pre ich kly. David Cowdrey z Medzinárodného fondu na ochranu zvierat (IFAW) označil britský zákaz za „jednoznačný odkaz, že obchodovanie so slonovinou sa skončilo a právom patrí už iba do učebníc dejepisu“.

Pozri aj: Fajčiaci slon. Vedci sú zmätení z tohto veľmi nezvyčajného javu natočeného v prírodnej rezervácii, ktorý vás rozhodne zarazí

 

0
Komentovať (0)