Foto: @matusbence (Instagram)

Slovnaft sa premenil na Mordor.

Mnohí obyvatelia Bratislavy si v posledných dňoch všimli „zvýšenú aktivitu“ v spoločnosti Slovnaft. Na sociálnych sieťach sa objavili aj fotografie rafinérie, ktoré pri štipke vtipu a nadhľadu pripomínajú scény zo známeho Tolkienovho príbehu. Bratislava má tak aktuálne svoj vlastný Barad-dûr, z ktorého však žiadne ohrozenie čakať netreba.

Fotografia Matúša sa dostala aj na stránku Zomri, s komentárom cieleným na svetelný smog siahajúci z areálu Slovnaftu na široké okolie. Kým niektorí obyvatelia Bratislavy sa v komentároch vyjadrili, že ide o bežnú vec, ktorá nie je v Slovnafte žiadnou novinkou, iní ľudia sa k nespokojnému názoru pridali. Tretiu skupinu tvorili ľudia, ktorí celú situáciu zobrali s humorom a Bratislavu bez okolkov prirovnali k Mordoru.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Matus Bence (@matusbence),

K situácii sa na svojej webovej stránke vyjadrila aj samotná spoločnosť Slovnaft. „V mesiaci január je v rafinérii Slovnaft naplánovaný nábeh výrobnej jednotky, ktorý bude sprevádzať intenzívne spaľovanie na poľných horákoch a zvýšená miera hluku. Nábehové činnosti sú naplánované od 7. do 12. januára 2019. Za prípadné zníženie komfortu obyvateľov sa ospravedlňujeme.“ Píše sa v oficiálnom ozname Slovnaftu.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Florian (@florian21h),

Bratislavskej Barad-dûr sa teda netreba obávať, skôr naopak. Ako Slovnaft uvádza v informačných materiáloch, poľné horáky sú bežnou a nevyhnutnou súčasťou každého priemyselného podniku spracúvajúceho ropu a prispievajú k jeho bezpečnému chodu.

To, že Slovnaft aktuálne žiari na široké okolie je teda dobrou správou a problémom by bola skôr opačná situácia. Obávať sa netreba ani oblakov „dymu“. Tie totiž pri bezproblémovom fungovaní poľných horákov do ovzdušia vypúšťajú len obyčajnú vodnú paru.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )
Príbehy