Foto: TASR - Jaroslav Novák

Bratislavčanov vystrašil dym zo strechy najvyššej budovy na Slovensku.

V hlavnom meste dnes horelo na streche výškovej budovy Eurovea Tower, prvého slovenského mrakodrapu. Pre TASR to potvrdili z operačného strediska Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) Bratislava.

Podľa hovorcu developera J&T Real Estate Daniela Suchého nešlo o požiar konštrukcie stavby. „Ranný požiar na Eurovea Tower sa netýkal konštrukcie stavby, ale išlo o požiar technického zariadenia – kompresora, ktorý nezvládol prevádzkový tlak,“ poznamenal Suchý. Doplnil, že požiar začali v krátkom čase likvidovať hasiči.

Foto: TASR – Jaroslav Novák

Bratislavskí hasiči prijali oznámenie o požiari strechy rozostavanej výškovej budovy na Landererovej ulici dnes krátko pred 8:00. Ako informujú v situačnej správe, po príjazde zistili, že ide o požiar kompresora a stavebného materiálu na 38. poschodí.

„Hasičom sa požiar podarilo lokalizovať pomocou pumpy na betón, do ktorej tlačia vodu. Momentálne prebiehajú likvidačné práce. Z miesta zásahu nie sú v súčasnosti nahlásené žiadne zranené ani usmrtené osoby,“ uviedli s tým, že zásah bol sťažený zlým prístupom k požiarovisku. Na mieste zasahovalo 27 profesionálnych a dvaja dobrovoľní hasiči so siedmimi kusmi hasičskej techniky.

Na mieste požiaru budovy na Landererovej ulici sú aj viaceré policajné hliadky. „Policajti na mieste a v okolí staveniska vykonávajú potrebné úkony,“ konštatuje polícia na sociálnej sieti. Bližšie informácie k prípadu poskytne, keď to situácia umožní.

Foto: TASR – Jaroslav Novák

Eurovea Tower má aktuálne po dokončení 38. nadzemného podlažia výšku 125 metrov a je najvyššou budovou na Slovensku. Stavba bude mať po dokončení 47 nadzemných podlaží a výšku 168 metrov. Najvyšší bod by mala dovŕšiť do konca tohto roka. Za mrakodrap sa podľa medzinárodne uznávaných kritérií považuje budova s výškou aspoň 150 metrov.

0
Uložiť článok
Komentovať