Foto: Unsplash

V Európe je len jedno mesto, kde je lepší nočný život.

Keď sa povie skutočný nočný párty život, mnoho ľudí si predstaví Madrid, Londýn či Paríž. V skutočnosti sa podľa najnovšieho prieskumu ani jedno zo spomenutých miest neudržalo ani v TOP 5. Na skvelom mieste sa však umiestnila Bratislava. 

Podľa čoho je ideálne hodnotiť tie najlepšie párty mestá v Európe? Dostupné ceny, široké možnosti klubov, podnikov či ubytovacích zariadení, alebo v neposlednom rade cena alkoholu a drinkov. Faktorov na hodnotenie týchto záležitostí je mnoho, pričom OLBG na ich základe zostavil index nočného života.

Praha, foto: Unsplash

Do tohto zoznamu sa okrem spomenutých faktorov zmestil aj pomer počtu kasín na obyvateľa + cena lokálneho piva. Ak sa teda zrátajú všetky uvedené premenné, na prvé miesto tohto zoznamu sa posadila susedná Praha. Hlavné mesto Česka má v rámci indexu hodnotu až 8,44, pričom najviac zavážila nízka cena tamojšieho piva, čím je teda náš bratský štát populárny na celom svete.

Bratislava je na tom dobre hneď z niekoľkých faktorov

Hneď na 2. mieste je však naša Bratislava. Aj keď sa niekedy dá na hlavné mesto pozerať ako na jednu z drahších destinácií, v európskom meradle nočného života sme teda skončili na veľmi lichotivom mieste. S indexom 8,16 sa o Bratislave píše ako o meste, ktoré sa dlhodobo drží vysoko v daných rebríčkoch najmä pre priaznivé ceny piva, prijateľné ceny taxíkov a široké možnosti ubytovania sa cez Airbnb.

Foto: Unsplash

Čo sa týka ubytovania, cez Airbnb sa na 1 noc z piatka na sobotu v polovici decembra pohybujú ceny pre dve osoby okolo 70 eur v centre mesta, čo je v rámci toho, že ide o hlavné mesto, pomerne solídna cena. Numbeo zas dodáva, že domáce čapované pivo v Bratislave sa pohybuje na cenovej škále od 2 do 3 eur.

Ako dodáva Pravda, ostatné mestá si tiež vyslúžili prvenstvo v iných kategóriách, aj keď im nepatria tie najvyššie priečky. Varšava má najlacnejšie ubytovanie, Bern vo Švajčiarsku je zas najbezpečnejší a Manchester má najviac nočných klubov a barov. Na chvoste zoznamu, možno prekvapivo, sedia posledný Štokholm a predposledný Londýn. Celý zoznam TOP 50 miest si môžete pozrieť tu.

TOP 10 európskych miest s najlepším nočným životom

  1. Praha
  2. Bratislava
  3. Krakov
  4. Valencia
  5. Lisabon
  6. Madrid
  7. Varšava
  8. Budapešť
  9. Helsinki
  10. Istanbul
Uložiť článok

Najnovšie články