Foto: SITA

Putin na videu s bieloruským vodcom vyzerá, že nie je v najlepšej kondícii.

Už dlho sa hovorí o tom, že zdravotný stav ruského prezidenta Vladimira Putina je iný, ako oficiálne udáva ruská strana. Aj zábery, na ktorých bol v minulých týždňoch nenasvedčovali tomu, že by bol v poriadku. Pri stretnutí s ministrom Šojguom sa napríklad kŕčovito držal stola. 

Článok pokračuje pod videom ↓

Neprirodzené pohyby

Najnovšie zábery zo stretnutia s bieloruským prezidentom Alexandrom Lukašenkom v meste Soči ukazujú Putina, ako nepokojne sedí v kresle. Je vidieť, že sa ošíva a vyzerá, ako keby sa bránil kŕčom.

Video opäť rozvírilo debaty o jeho zdraví, ako píše portál CNN Prima NEWS. Už predtým opozičný ruský kanál na Telegrame špekuloval o Putinovej operácii, ktorá mala súvisieť s liečbou rakoviny. Putin mal tiež prežiť pokusy o atentát.

Rakovina či Parkinson

Je pravdou, že špekulácie o Putinovom zdraví sa objavovali aj pred inváziou na Ukrajinu. Tieto debaty sa teraz zintenzívnili, najmä, keď ruský vodca na videozáberoch pôsobí veľmi neprirodzene.

Najčastejšie sa spomína rakovina a tiež Parkinsonova choroba, pričom tieto špekulácie najnovšie video iba potvrdzuje. Na záberoch je vidieť, ako je Putin zhrbený, ošíva sa, kŕčovito zviera päste a celovo nesedí v pokoji. Ako uvádza Mirror, môže to byť jeden z prejavov liečby rakoviny.

Putin mal podľa telegramového kanála Generál SVR pred pár dňami podstúpiť operáciu kvôli rakovine. Schôdzka s Lukašenkom mala nasledovať iba tri dni po tejto operácii. Video však mohlo byť nahraté už dopredu.

0
Uložiť článok
Komentovať