Foto: TASR - Martin Baumann

Novinárov obvinili na základe trestného oznámenia bývalého príslušníka SIS Petra Tótha.

Vyšetrovateľ včera obvinil novinárov Moniku Tódovú a Konštantína Čikovského z Denníka N. Trestné oznámenie vo veci podal Peter Tóth. Išlo o obvinenie za 3 roky starý článok, ktorý má podľa vyšetrovateľa vyzradzovať utajované skutočnosti. 

Hovorca Generálnej prokuratúry Dalibora Skladan spresnil, že prokurátor Krajskej prokuratúry  Bratislava v utorok po preskúmaní vyšetrovacieho spisu zrušil uznesenie o vznesení obvinenia a začatí trestného stíhania “ako nezákonné a neopodstatnené, ale aj arbitrárne, pričom uložil poverenému príslušníkovi Policajného zboru, aby vo veci znovu konal a rozhodol”.

Generálny prokurátor Maroš Žilinka v pondelok (20. 9.) vydal pokyn, aby krajský prokurátor zabezpečil urýchlené preskúmanie zákonnosti a opodstatnenosti uznesenia policajta, ktorý vzniesol voči novinárom obvinenie. “Krajský prokurátor v Bratislave 20. septembra rozhodol, že v trestnej veci pôvodne vedenej na Okresnej prokuratúre Bratislava III, v ktorej bolo 14. septembra 2021 policajtom vznesené obvinenie voči dvom novinárom, bude na ďalšie konanie príslušný prokurátor Krajskej prokuratúry Bratislava,” doplnil hovorca.

Obvinenie voči novinárom vzniesli z prečinu ohrozenia dôvernej skutočnosti a vyhradenej skutočnosti. Podľa Denníka N malo súvisieť s odkrytím totožnosti Petra Tótha ako utajeného svedka v kauze vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej.

0
Uložiť článok
Komentovať