Foto: MovieStillsDB

Aj keď sme ich nikdy nevideli, práve tieto filmy im dodali skutočnú podobu.

Invázia Zeme mimozemskou civilizáciou patrí medzi obľúbené námety sci-fi filmov, ktorých sa neraz chopia aj ikonické režisérske mená. Okrem samotnej témy tieto snímky prinášajú silnú myšlienku o ľudskom druhu, hviezdne herecké obsadenia a pútavú vizuálnu stránku. 

Príchod mimozemšťanov predstavuje scenár, ktorý zostáva pre našu planétu iba fikciou. Napriek tomu si získal mnoho filmových fanúšikov a dodal mimozemšťanom viacero rôznych podôb, ktoré sa pretavili aj do reálneho života. Nahliadnite za hranice a možnosti našej planéty vďaka týmto snímkam, ktoré sú navyše kvalitne spracované. Toto je 10 najlepších filmov o UFO, ktoré si nesmie nechať ujsť žiaden milovník kinematografie.

Vojna svetov / The wars of the Worlds (2019)

Adaptácia sci-fi románu G. H. Wellsa, ktorého rozhlasová podoba vyvolala panické reakcie v USA, sa odohráva v Londýne za čias Eduardovej doby. Na lúku v grófstve Surrey dopadá meteorit. Osudy hlavných postáv sa razom ocitnú pod terčom mimozemských útočníkov, ktorí rozpútajú ich boj o život.

Sci-fi dráma v réžii Craiga Viveirosa zostáva verná atmosfére svojej ikonickej knižnej predlohy. Nebude teda chýbať množstvo momentov prekvapenia a svoj žáner sa bude prelínať s dobovou drámou a hororom. Dvojdielnu snímku diváci budú môcť zhliadnuť už 20. a 21. decembra, dva večery za sebou, prostredníctvom televízneho kanálu Epic Drama

Znamenia / Sings (2002)

ČSFD: 79%

IMDb: 6,7/10

Kruhy v kukuričnom poli na farme Grahama Hessa, kde žije spolu so svojím bratom a deťmi, sprevádza zvláštne správanie sa zvierat. V televízii sa začína šíriť správa o možnom útoku z vesmíru. Graham sa snaží zistiť, o čo mimozemšťanom ide a ako ich možno zastaviť.

Dnes už v kultovke režiséra M. Night Shyamalana sa v hlavných úlohách predstavili Mel Gibson a Joaquin Phoenix. Nechýba mrazivá atmosféra, plná prekvapivých momentov, ktorá dostane každého priaznivca trilerov.

E. T. – Mimozemšťan / E.T.: The Extra-Terrestrial (1982)

ČSFD: 83%

IMDb: 7,8/10

Loď s mimozemšťanmi pristane pri Los Angeles s cieľom zbierať vzorky zo Zeme. Jeden z nich však nenastúpil na loď včas a zostal na našej planéte. Ukryl sa v pivnici blízkeho domu, kde stretol Elliota. Malý chlapec sa s mimozemšťanom spriatelil a predstavil aj svojím kamarátom. E. T. má však v pláne iba jediné, a to dostať sa späť domov.

Steven Spielberg vytvoril jedno z najmajstrovskejších diel s tematikou UFO. Snímka však bola zakázaná vo Švédsku, Fínsku a Nórsku. Dôvodom bolo, že mimozemšťania nie sú priateľmi detí a deti nemôžu riešiť podobné problémy.

Votrelec / Alien (1979)

ČSFD: 90%

IMDb: 8,4/10

Posádka kozmickej dopravnej lode Nosrtromo sa vracia späť na Zem. Počas cesty však ich počítač zaznamená vzdialený signál. Pristávajú na záhadnej planéte, odkiaľ bol zachytený. Objavujú havarovanú kozmickú loď, v ktorej sa nachádza niekoľko veľkých vajec. Jedno z nich sa vyliahne a prisaje na tvár jednému z členov posádky. Nevedia ho odstrániť, tak ho berú so sebou na palubu, čo sa neskôr ukáže ako obrovská chyba.

Jedno z najvýznamnejších diel sci-fi žánru pochádza z dielne režiséra Ridleyho Scotta. V hlavnej úlohe sa predstavila herečka Sigourney Weaver, ktorá stvárnila dôstojníčku Ripleyovú aj v ďalších dvoch Votrelcoch od Jamesa Camerona a Davida Finchera a snímke Votrelec: Vzkriesenie Jeana-Pierrea Jeuneta. Spolu vytvárajú štvordielnu ságu.

Mars útočí! / Mars Attacks! (1996)

ČSFD: 62%

IMDb: 6,3/10

Na Zem prichádza mimozemská návšteva z Marsu. Na prvý pohľad mierumilovní mimozemšťania však po chvíli ukážu svoj skutočný zámer, ktorým je ovládnuť Zem. Zabrániť im v tom sa snaží prezident USA, ktorého stvárnil Jack Nicholson.

Sci-fi komédia Tima Burtona svojimi scénami rozosmeje každého diváka. V hlavných úlohách sa predstavili Jack Nicholson, Glenn Close, Annette Bening, Pierce Brosnan a ďalší.

Muž, ktorý spadol na Zem / The Man Who Fell to Earth (1976)

ČSFD: 72%

IMDb: 6,7/10

Hlavným hrdinom je mimozemšťan, ktorý sa infiltruje do sveta ľudí. Na prvý pohľad nie je ňom nič zvláštneho, okrem toho, že vystupuje iba s kamenným výrazom. Jeho zámerom však je Zem kolonizovať. Má totiž jeden z najvzácnejších pokladov, ktorí na jeho domácej planéte chýba – vodu.

V úlohe mimozemšťana sa predstavil spevák David Bowie a snímka okrem samotného námetu civilizovania Zeme prináša aj silné posolstvo, ktoré je dnes možno ešte aktuálnejšie, než kedykoľvek predtým.

Invázia zlodejov tiel / Invasion of the Body Snatchers (1978)

ČSFD: 73%

IMDb: 7,4/10

Invázia mimozemskou civilizáciou sa snaží ovládnuť ľudí pomocou záhadnej rastliny, ktorú keď človek odtrhne, bude nahradený svojím klonom, ktorý je podriadený mimozemským vládcom. Matthew si všimne, že sa jeho priatelia nesprávajú normálne, je už invázia rozpútaná. Aby ochránil seba a ďalších, musí sa ju pokúsiť zastaviť.

Invázia zlodejov tiel je remakom rovnomennej snímky Dona Siegela. Obe sa môžu pochváliť naozaj mrazivou atmosférou, ktorá vytvára obraz spoločnosti.

Deň, kedy sa zastavila Zem / The Day the Earth Stood Still (2008)

ČSFD: 61%

IMDb: 5,5/10

Mimozemšťan Klaat prichádza na Zem s dobrým úmyslom. Chce pomôcť ľuďom zastaviť blížiacu sa sebadeštrukciu, ktorej sa, ak niečo radikálne nezmeníme, nevyhneme. Namiesto úctivého prijatia sa však Klaat stáva terčom výskumu a rôznych pokusov.

Hlavnú úlohu mimozemšťana stvárnil hviezdny Keanu Reeves. Snímka je remakom rovnomenného filmu Roberta Wisea z roku 1951.

Na hrane zajtrajška / Edge of Tomorrow (2014)

ČSFD: 86%

IMDb: 7,9/10

Zem čelí útoku mimozemšťanov, ktorí ničia všetko naokolo a nechávajú po sebe stovky ľudských obetí. Podplukovník Bill Cage, ktorý nemá žiadne skúsenosti s bojom, je nútený pustiť sa do samovražednej misie, ktorá ho stojí život. Tesne pred smrťou sa mu však podarí zneškodniť Alphu. Napriek tomuto všetkému sa zrazu ocitne na začiatku toho istého osudového dňa a má možnosť svoj tragický osud ale aj osud Zeme zvrátiť.

V hlavných úlohách nechýba hviezdne obsadenie, ako Tom Cruise a Emily Blunt. Na začiatku filmu môžeme vidieť amatérske zábery z dopadu Čeljabinského meteoritu z roku 2013 na Sibíri. Názov snímky sa objaví až v záverečných titulkách.

Deň nezávislosti / Independence Day (1996)

ČSFD: 74%

IMDb: 7,0/10

Pokojný letný deň prekazí návšteva, s akou nikto nepočítal. Život ľudí na Zemi sa okamžite zmení. Nad najväčšími mestami sveta krúžia vesmírne lode, ktoré sa chystajú zahájiť útok. Ak chcú ľudia prežiť a zachrániť ľudskú rasu, musia vymyslieť záchranný plán.

V hlavnej úlohe sa predstavil herec Will Smith, ktorý sa vo filme objavil až po 22 minútach. Snímka získala sošku Oscara za svoje špeciálne efekty.

0
Uložiť článok
Komentovať