Foto: interez.sk/bratislavaoffices.sk

Nový rezort uzavrel 14. mája nájomnú zmluvu so známym developerom, sídliť by mal v moderných kanceláriách na lukratívnej adrese.

O vzniku nového ministerstva sme vás informovali ešte v novembri minulého roka, kedy tento krok schválila vláda. Cieľom zriadenia Ministerstva cestovného ruchu a športu SR je podľa vlády posilniť a zefektívniť využívanie verejných zdrojov a potenciálu v cestovnom ruchu a významne podporiť rozpoznateľnosť značky Slovensko ako bezpečnej turistickej destinácie. V súvislosti so vznikom sa však naskytla aj otázka, kde bude rezort sídliť.

8. mája sa napokon o novom sídle rozhodlo, o čom sme vás tiež informovali v jednom z našich článkov. MCRŠ podľa vlastných slov pri hodnotení posudzovalo ponuky podľa pravidiel hodnoty za peniaze, a to cenu za meter štvorcový nájmu, dispozíciu, pripravenosť a vybavenie priestoru, jeho kvalitu, adekvátnu reprezentatívnosť a vhodnosť lokality, v ktorej sa priestor nachádza. Na základe týchto parametrov bola vybraná budova s názvom Sklad číslo 7, ktorá patrí známemu developerovi JTRE.

Považoval som za potrebné predniesť materiál na vládu, aby bola upovedomená o situácii. Aktuálne zmluva ešte nie je podpísaná, dolaďujú sa posledné detaily, preto ani o cene nemôžem finálne hovoriť. Cena bola z tých troch ponúk najvýhodnejšia, vybrala sa najnižšia ponuka a nebrali sa do úvahy nejaké iné parametre. Snažili sme výber urobiť veľmi transparentne, lebo vieme, že to bude delikátna téma a nepotrebujeme hneď na začiatku niečím zaujať,“ vyjadril sa ešte 8. mája minister Keketi.

Foto: TASR – Pavel Neubauer

Lukratívna adresa

Aj napriek deklarácii najvýhodnejšej ponuky sa okamžite začali kopiť otázky, prečo by mala štátna inštitúcia sídliť na takej lukratívnej adrese a objavili sa pochybnosti o tom, či skutočne pôjde o výhodnú cenu. Ako vyplýva z dostupných informácií na oficiálnom webe bratislavaoffices.sk, kancelárie pod názvom Sklad číslo 7 patria v rámci ceny za meter štvorcový medzi najdrahšie, ktoré developer ponúka.

Foto: bratislavaoffices.sk

Na stránke svieti informácia, podľa ktorej sa nájomné pohybuje na úrovni 21-24 eur za meter štvorcový, pričom plocha na prenájom predstavuje necelých 5-tisíc metrov štvorcových. Ministerstvo by malo v priestoroch sídliť spoločne s Antidopingovou agentúrou a pripravovaným Fondom na podporu cestovného ruchu. Ako ďalej vyplýva z utorkových (14. mája) informácií, zmluva by mala byť podpísaná na 10 rokov, s prihliadnutím na výhodnejšie podmienky.

Istotou ostáva, že na zamestnancov novej vládnej inštitúcie čaká moderné a lukratívne pracovné prostredie. Spomínaná budova sa nachádza na nábreží Dunaja a pešej promenáde, pri známom nákupnom centre Eurovea.

Foto: interez.sk

Historická industriálna budova Skladu č. 7 je jedinečnou príležitosťou ako získať pracovné prostredie, ktoré má v porovnaní s klasickými biznis centrami skutočne neopakovateľnú atmosféru. Inšpiratívne priestory sú to pravé pre moderných mestských ľudí,“ definoval priestory na svojom webe samotný developer. Vyzdvihol tiež výbornú polohu s vysokou mierou občianskej vybavenosti a službami vzdialenými iba pár krokov od officeu.

Rozdiel medzi víťaznou ponukou a druhým miestom bol takmer 400-tisíc eur

Ohľadne noviniek a predovšetkým za účelom zistenia ceny sme sa obrátili aj na tlačové oddelenie nového rezortu, ktoré nám zaslalo odpovede vo forme tlačovej správy. Podľa nej sa ministerstvo primárne zameralo na nájdenie vhodnej lokality v rámci štátnych budov, no ani jedna nespĺňala požadované parametre.

Tento článok je dostupný členom Interez PREMIUM

Uložiť článok

Najnovšie články