Foto: Facebook (Veterina Turčinková, Plné bříško z.s.)

Majiteľovi hrozí trest odňatia slobody na tri roky za čin týrania zvierat.

V utorok 12. marca riešili hasiči z Uherského Hradišťa prípad týraného psíka. Americký staford v hroznom stave sa triasol za oknom parapetu na sídlisku Štěpnice. Na prípad upozornil český Blesk.

Psík, ktorý by sa mal volať Blady, bol vychudnutý na kosť, vystrašený z ľudského dotyku a aby zahnal svoj smäd, olizoval rosu alebo dažďovú vodu z parapetu.

„Išli sme tam na výzvu obyvateľov. Pes bol v okne na parapete. Okno do bytu bolo pootvorené. Bolo vidieť, aký je vychudnutý a že nie je v poriadku,“ uviedla hovorkyňa hasičov Lucie Javoříková.

Dodala tiež, že k zvieraťu sa hasiči dostali po rebríku a následne ho z bezpečnostných dôvodov v prepravke odovzdali mestským policajtom.

Podľa riaditeľa Mestskej polície v Uhorskom Hradišti Vlastimila Paluříka odviezli psíka k veterinárovi a podrobnosti o prípade oznámili polícii. Blady bol vychudnutý na kosť a bolo mu vidieť rebrá.

Blesk sa snažil kontaktovať majiteľa psíka, ten však neodpovedal. Až neskôr sa na sociálnej sieti ozvala jeho bývalá priateľka. „Martin ho mal v byte, ja som tam dva mesiace nebola. Myslela som, že je oňho postarané, tak ako mi tvrdil. Pýtala som sa naňho niekoľkokrát. Nedokážem si jeho správanie vysvetliť ani ospravedlniť.“

Karolína Turčinková, veterinárka, ktorej sa Blady dostal do rúk, uviedla, že bol výrazne podvyživený a týraný musel byť dlhodobo. Bez poriadnej potravy bol viac ako 30 dní.

Psík je aktuálne umiestnený v dočasnej starostlivosti a polícia už zahájila vyšetrovanie. Majiteľovi hrozí trest odňatia slobody na tri roky za čin týrania zvierat.

Uložiť článok

Najnovšie články