viralthread.com

Kniha od bodyguarda Adolfa Hitlera približuje, ako vyzerali posledné chvíle pred tým, ako si Hitler siahol na život.

Od smrti jedného z najhorších mužov v dejinách už uplynulo vyše 70 rokov. Adolf Hitler ukázal celému svetu, kam až môžu dôjsť fanatické myšlienky jedného muža a ako dokáže ovplyvniť milióny ľudí, aby ho slepo nasledovali. Nacistické Nemecko sa stalo symbolom hrôz minulosti, na ktoré by sme nemali zabúdať a brať si z nich poučenie. Symbol tohto „silného a nebojácneho“ režimu, vodca Adolf Hitler bol ale na konci vojny doslova ľudskou troskou. Ako vyzerali posledné chvíle tohto azda najnenávidenejšieho muža na svete?

Hitlerov zdravotný stav sa ku koncu vojny začal výrazne zhoršovať. Vo veľkej miere k tomu prispel aj nepodarený atentát z 20. júla 1944, z ktorého Hitler, akoby zázrakom vyviazol iba s ľahkými zraneniami – praskli mu ušné bubienky, mal odreniny a pomliaždeniny. Avšak viac, ako na tele, utrel na psychike. Hitler sa stal samotársky a mal úzkostné a paranoidné stavy. Hitlerov lekár, v snahe pomôcť vodcovi, mu aplikoval denne veľké dávky opiátov. To spôsobilo, že Hitler bol často zmätený a nevyrovnaný. Podľa záznamov lekára, aj nedostatok „pomocných liekov“ k záveru vojny viedlo k tomu, že Hitler spáchal samovraždu. O užívaní drog nacistami a nacistickou armádou sme vám už v minulosti priniesli tento článok.

viralthread.com

O smrti Adolfa Hitlera, ale veľa nevieme. Avšak teraz vychádza kniha, ktorá zaznamenáva rozprávanie Rochusa Mischa, ktorý zomrel v roku 2013 a od roku 1940 až do 30. apríla 1945 bol Hitlerovým osobným  strážcom.  Zachytáva v nej posledné chvíle hitlerovho života pred tým, ako si vodca siahol na život.

viralthread.com

Dňa 30. apríla 1945 bol Rochus Misch v bunkri spolu s Hitlerom. Prišla správa od generála Keitela, že Berlín je obkľúčený Sovietmi bez možnosti úniku. Koniec tretej ríše bol nezadržateľný.“

„Krátko na to, si Misch všimol, ako sa Hitler potichu rozpráva s Martinom Bormannom. Potom videl, ako Hitler vošiel do svojej pracovne spolu s Evou Braunovou, teraz už pani Hitlerovou“, opisuje Martin Mace, editor knihy, ktorý Mischove rozprávanie spracovával.

viralthread.com

Otto Günsche, Führerov pobočník povedal Mischovi, že Hitler nechce byť nikým rušení. Následne Hitler potriasol Günschemu ruku a povedal, že všetkým vojakom ruší prísahu vernosti. Hitler povedal Günschemu, že nechce, aby bolo jeho telo verejne dehonestované ako v prípade Mussoliniho a chce, aby bolo spálené. 

„Všetci v bunkri boli akýsi nervózni. Neskôr bol z hitlerovej pracovne počuť akýsi otras. Misch opatrne otvoril dvere a nazrel dnu“. 

viralthread.com

Opisuje mrazivý okamih: „Môj prvý pohľad padol na Evu. Sedela so spustenými nohami, hlavu mala sklonenú k Hitlerovi. Jej topánky boli pod pohovkou…A vedľa nej…Mŕtvy Hitler. Oči mal otvorené, ako keby zízal, jeho hlava ale klesla mierne dopredu.“

Hitlerove telo bolo následne prenesené von z bunkru, poliate benzínom a zapálené, tak ako si prial. Najväčší muž mocného Nemecka tak ukončil svoj život podobne neslávne, ako milióny jeho obetí.

Pozri aj: Ako vyzerali najhorší muži v histórií, keď boli ešte iba deťmi?

interez.sk (mmm), viralthread.com
Príbehy
0
Komentovať (0)