viralnova.com

Matej Mensatoris / / Série
Dejiny sú preplnené informáciami o známych osobnostiach, ktorí sa do histórie zapísali krvavými písmenami. Ako ale vyzerali najväčší vrahovia v dejinách v dobe, keď ich namiesto politiky či zabíjania skôr zaujímali hračky či detské hry?

Históriu tvoria mnohé osobnosti, ktoré sa do nej zapisujú podľa ich dobrých, no žiaľ aj zlých skutkov. Aj tí najhorší muži v dejinách však boli deťmi a pôsobili milo a nevinne. Ako asi vyzerali v detstve zloduchovia ako bol Hitler, Stalin, alebo Ted Bundy? Pozrite sa na týchto 8 historických fotografií a porovnajte, ako sa z nevinného dieťaťa na obrázku stali tí najhorší a najkrutejší muži v dejinách ľudstva.

Adolf Hitler

viralnova.com
viralnova.com

Táto najnegatívnejšia osobnosť v dejinách ľudstva sa narodila v rakúskom mestečku Braunau am Inn. Mladý Hitler sa v detstve často sťahoval. Bolo to kvôli otcovej práci, ktorý bol colníkom. Gymnázium nedoštudoval kvôli jeho údajnej neschopnosti a lenivosti.

Josif Vissarionovič Stalin

viralnova.com
viralnova.com

Detstvo tohto tyrana nebolo vôbec ružové. Otec bol obuvníkom, no zároveň bol notorickým alkoholikom a syna často bil. Matka chcela mať z mladého Josifa kňaza, a tak aj navštevoval kňažský seminár. Neskôr sa zoznámil s komunistickou ideológiou a matkino želanie tak už neprichádzalo do úvahy.

Jeffrey Dahmer

viralnova.com
viralnova.com

Tento americký sériový vrah zavraždil medzi rokmi 1978 až 1991 spolu až 17 mužov. V detstve mladého Jeffreya znásilnil starší chlapec, čo sa na ňom výrazne podpísalo. Počas svojich vyčínaní obchádzal gay bary a tam si vyberal svoje obete, ktoré najprv opil a následne uškrtil. Na niektorých obetiach sa nekrofilne ukájal a nevyhol sa ani kanibalizmu. Je odsúdený na doživotný trest.

Kim Čong-il

viralnova.com
viralnova.com

Podľa severokórejskej propagandy sa Kim Čong-il narodil na hore Patkusan. Podľa ruských záznamov sa ale narodil vo vojenskom tábore na Sibíri, kde jeho otec pôsobil ako veliteľ práporu. O mladosti Kim Čong-ila sa veľa nevie, ak teda nerátame propagandistické správy. Kim Čong-il si ako panovník Severnej Kórey užíval život plnými dúškami, mal milenky, vyžíval sa v dobrom jedle a surfoval aj po internete. Teda všetko to, k čomu bežný Severokórejčan nemá prístup.

Ted Bundy

viralnova.com
viralnova.com

Aj Ted Bundy bol podobne ako Jeffrey Dahmer sériový vrah. V 70. rokoch zabil približne 30 mladých dievčat, ktoré zvyčajne ubil palicou a s niektorými mal následne pohlavný styk. Ted pôsobil od mala slušným dojmom, bol výborným študentom. Vyštudoval psychológiu a krátko študoval aj právo. Za vraždy bol usvedčený a v roku 1989 bol odsúdený na smrť. Popravený bol na elektrickom kresle.

Heinrich Himmler

viralnova.com
viralnova.com

Neslávne známy Himmler bol za nacistického Nemecka vodcom oddielov SS, minister vnútra a organizátor hromadného vyvražďovania Židov. Narodil sa do prísne katolíckej rodiny a po skončení gymnázia nastúpil ako dobrovoľník do 1. svetovej vojny. Po vojne vyštudoval poľnohospodársku fakultu. Neskôr sa spojil s Hitlerom a jeho kariéra išla raketovo hore, aby potom na konci vojny zažil pád na úplné dno, kedy spáchal samovraždu.

Cisár Hirohito

viralnova.com
viralnova.com

Tým, čím bol Hitler v Nemecku či Stalin v Sovietskom zväze, tým bol Hirohito v Japonsku. Detstvo prežil Hirohito ako korunný princ. Bol najdlhšie vládnúcim cisárom Japonska, dokopy vládol 63 rokov. Zaslúžil sa o mnoho zmien, no známa je aj jeho krutovláda a vojny, ktoré viedol v Ázií. Bol na čele Japonska aj počas 2. svetovej vojny, kde bojoval po boku nacistického Nemecka.

Sadám Husajn

viralnova.com
viralnova.com

Sadám Husajn bol prezidentom Iraku v rokoch 1979 až 2003. Detstvo prežil s otčinom, ktorý ho nemal rád a často ho bil palicou namočenou v asfalte. Nechcel mu dovoliť študovať, namiesto toho posielal mladého Sadáma kradnúť. Napokon sa Sadám dostal do škôl, kde bol dobrým študentom, no bol tichý, uzavretý do seba a prejavovala sa v ňom aj skrytá agresia. V roku 2003 bol zajatý a postavený pred iracký súd, kde bol odsúdený na trest smrti obesením.

Vyzerajú niektorí z týchto zloduchov ako zlí ľudia už aj na svojich detských fotografiách? Napíšte nám v komentároch, čo si myslíte.

interez.sk (Matej Mensatoris), viralnova.com
Komentovať (0)