Huawei dnes na konferencii v Paríži predstavil svoju novú vlajkovú loď.

Už sme si akosi zvykli, Huawei vždy so svojou novou vlajkovou loďou prinesie niečo nové, čím opäť posúva svet smartfónov dopredu. Tak to je aj teraz. Na dnešnej konferencii v Paríži, ktorej sa zúčastnila aj redakcia Interezu, predstavil Huawei svoju novú radu smartfónov P.

Čínsky výrobca aj teraz dokazuje, že nielen dokáže konkurovať najväčším hráčom na trhu smartfónov, ale ich vie aj prekonať. Dôkazom toho je jeho vlajková loď P30 Pro.

Konferecnia Huawei
Foto: Interez

Najlepší smartfón na svete

Foto: Huawei

Tento zatiaľ neoficiálny titul si Huawei P30 Pro určite zaslúži. A to aj vďaka foteniu, ktoré povýšil na novú úroveň, skvelému dizajnu, vodeodolnosti či nekompromisnému výkonu.

Revolúcia v mobilnej fotografii

Nie jeden, ani dva, ani tri ale až štyri optické snímače. Tými sa môže popýšiť Huawei P30 Pro so svojím objektívom Huawei SuperZoom. Vďaka nemu dokáže vytvárať fotografie, ktoré vyrazia dych. O to sa postará aj vďaka 40 megapixelom hlavný fotoaparát. Použitím špeciálnych funkcií hybridného režimu  a 5-násobného optického zoomu, dokáže približovať objekty až 10-násobne a to bez  straty kvality fotografie a 50-násobným digitálnym zoomom, ktorý dosahuje prostredníctvom periskopového dizajnu.

Hranatý prvok v teleobjektíve ohýba svetlo v pravom uhle, aby sa maximalizovala ohnisková vzdialenosť pri minimalizovaní výšky fotoaparátu a bez narušenia konštrukcie zariadenia.

Foto: Interez

“Nový objektív Huawei SuperZoom je ďalším krokom v evolúcii fotoaparátov umiestnených v smartfónoch Huawei. Jeho jedinečný dizajn umožňuje používať pokročilý zoomový objektív obsahujúci viaceré optické prvky bez toho, aby sa zväčšila hrúbka samotného zariadenia alebo bol použitý objektív, ktorý by vystupoval nadmerne z konštrukcie smartfónu,” povedal Ondrej Ličko, produktový manažér spoločnosti Huawei na Slovensku.

Načo by ste si brali teda na dovolenku kompakt či zrkadlovku, keď perfektné zábery urobíte svojím smartfónom?

Predný fotoaparát má až 32 Mpix, čo zaručí, že vaše selfie budú vždy dokonalé ako zo štúdia aj pri horších svetelných podmienkach.

Zaujímavosťou je tiež TOF (Time of Flight) snímač. Vďaka nemu dosiahnete perfektnú hĺbku záberov.

Výkon, pamäť, batéria displej a farby

O výkon samozrejme núdza nebude. O ten sa postará procesor s až 8 jadrami a operačnou pamäťou 6 alebo 8GB v závisloti od veľkosti úložnej pamäte. Tá je v dvoch možnostiach a to buď vo verzii so 128GB (6 GB RAM) alebo  až 256 GB (8GB RAM). Tešiť sa tiež môžete na najnovší Android 9 a podporu Dual SIM.

Smartfón poháňa batéria s kapacitou 4200 mAh. Tá pohodlne zvládne aj náročný pracovný deň aj keď v takom prípade večer bude musieť smartfón poputovať na nabíjačku. Ak sa však uskromníte, vydržíte s ňou aj dva pracovné dni.

Displej dáva smartfónu charakter. Pri Huawei P30 Pro dostanete 6,47 palcový FHD+ displej, ktorý nádherne dotvára jeho dizajn.

Huawei P30 Pro prichádza v troch farebných prevedeniach. Black, Aurora a Breathing Crystal. Je len na vás  ktorému dáte prednosť.

Foto: Interez

P30

Foto: Huawei

Okrem modelu P30, Huawei predstavil aj model P30 a P30 Lite. Ak po nich siahnete, určite chybu neurobíte. P30 je ideálny smartfón pre toho, kto nechce mať príliš veľký displej, no záleží mu na výkone kvalite. Smartfón s displejom o veľkosti 6,1 palca skvele padne do ruky. Disponuje 128 GB veľkou uložnou pamäťou a 6GB RAM.

Cena a dostupnosť

Od dnešného dňa majú záujemcovia možnosť si novinky predobjednať a získať hodnotné príslušenstvo navyše. Pri predobjednávke modelu P30 alebo P30 Pro prostredníctvom slovenských operátorov získate k smartfónu aj inteligentné hodinky Huawei Watch GT a nárok na bezplatnú výmenu displeja po dobu 90 dní odo dňa registrácie v aplikácií HiCare.

Pre získanie možnosti bezplatnej výmeny displeja je potrebné zaregistrovať sa najneskôr 15.4.2019.

Oficiálny predaj smartfónov Huawei P30 a Huawei P30 Pro na Slovensku štartuje 1. apríla. Operátor Orange zaradí dvojicu noviniek do ponuky 3. apríla.

Odporúčaná maloobchodná cena modelu P30 je 699 eur, za model P30 Pro zaplatia záujemcovia 899 eur (6 + 128 GB verzia), resp. 999 eur (8 + 256 GB verzia).

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )
Príbehy