Foto: pxfuel

Sumatrianske úrady majú hlavu v smútku.

Ochrancovia prírody robia, čo môžu, aby ochránili ohrozené druhy zvierat, medzi nimi aj slony. Zdá sa však, že pytliaci si vždy nájdu spôsob, ako sa dostať ku svojej koristi. Slon, ktorého sa podarilo nájsť, mal odrezané kly, hlavu oddelenú od tela a bol aj otrávený.

Kriticky ohrozený slon sumatriansky bol v Indonézii nájdený s hlavou oddelenou od tela a s odrezanými klami, informuje portál Phys. Hnijúce telo slona bolo objavené v regióne Aceh na jednej z plantáží, kde sa pestujú palmy olejové. Pitva ukázala, že v tráviacom trakte zvieraťa sa nachádzal aj jed.

Odhaduje sa, že samec slona mal približne 12 rokov. Nie je jasné, ako dlho ležal na plantáži mŕtvy. Masívne odlesňovanie pripravuje slony o ich prirodzený domov. Následkom toho sa dostávajú čoraz bližšie k ľuďom. Stávajú sa tak ľahšou obeťou pre pytliakov. Slonie kly sa totiž na čierno trhu ešte aj dnes predávajú za poriadne vysoké sumy.

Foto: unsplash

V posledný rokoch sa objavilo viacero prípadov, kedy boli vzácne slony otrávené a zavraždené. Aj v roku 2019 sa podarilo nájsť slona s hlavou oddelenou od tela a s chýbajúcimi klami. Pytliactvo predstavuje v regióne Aceh mimoriadne závažný problém. Odhaduje sa, že tu ostalo nažive už len okolo 500 slonov sumatrianskych.

0
Uložiť článok
Komentovať