Derek Low

Aj tretiak na základnej škole vie, že Amerika je obrovskou krajinou. A precestovať ju z z jedného pobrežia na druhé nie je lacný špás. Alebo sa všetci mýlime?

Vidieť všetko, čo ponúka „krajina neobmedzených možností“ je takmer nemožné. Ale môžeme sa o to aspoň pokúsiť. Letenky stoja dosť aj v prípade, že bývate v Amerike. A dostať sa autom z bodu A do bodu B môže trvať celú večnosť. Treba teda vyskúšať iný dopravný prostriedok!

Cestovateľ a bloger v jednom balení, Derek Low, sa však nedal odradiť. Chcel vidieť všetko. Úchvatný kaňon, búrlivé rieky a pohoria. A to všetko bez toho, aby musel do banky nabehnúť s pančuškou na hlave. Rozhodol sa precestovať Ameriku vlakom. Cesta zo San Francisca do New Yorku ho vyšla smiešnych 213 $.

Derek Low

„Cestovanie vlakom vám dáva možnosť nahliadnuť do duše Ameriky. Tá skúsenosť stojí za to. Odmenou pre vás je množstvo príbehov, zážitkov a zaujímavých miest. Keby ste cestovali autom, s očami upretými na cestu, sotva by ste zažili niečo také. Ani päťhodinový let naprieč krajinou vám neprinesie toľko zážitkov,“ tvrdí Derek. „Začiatok cesty vlakom viedol pozdĺž pokojných vôd zálivu Bay Area v San Franciscu. V niektorých častiach bol vlak doslova len pár centimetrov nad vodou,“ pokračuje cestovateľ.

Vlak, v ktorom cestoval tento nadšený bloger, mal samozrejme, určitý komfort. Pohodlné kupé, v ktorom sa mohol vyspať, jedálenský vozeň, a oddychový priestor s veľkými oknami, ktoré cestujúcim umožnili kochať sa nádhernou scenériou. Nie je vlak ako vlak, však? O tom by vedeli rozprávať svoje najmä našinci. Aby toho nebolo málo, odborník z Kalifornskej štátnej železnice vysvetľoval cestujúcim, na čo sa to vlastne pozerajú. Taktiež sa s nimi podelil o pár historických pikošiek.

Podľa fotografií, ktoré Derek nahral na svoj blok, vidno, ako sa zmenila scenéria krajina. Od oceánu, cez vrcholky zasnežených hôr až po púšť. A to všetko počas prvej etapy cesty zo San Francisca do Utahu.

Derek Low
Derek Low

Aj vám sa stalo, že to najlepšie jedlo, ktoré ste jedli vo vlaku, bola čokoládová tyčinka? Zato Derek prekvapil pôsobivými zábermi toho, čo mal na tanieri.

Derek Low
Derek Low

Ak vám príroda nadelila zopár centimetrov navyše (do výšky, samozrejme) a máte problém sa poskladať v lietadle do sedadla ekonomickej triedy, tak vo vlaku, v ktorom cestoval Derek, nemusíme mať dôvod na obavy. Tvrdí, že sú dostatočne priestranné a budete mať dosť miesta na nohy. Pohodlnosť pri dlhodobom cestovaní je namieste.

Derek ďalej radí, že aj chcete získať najlepšiu cenu, mali by ste si zarezervovať dva rôzne lístky: California Zephyr a Lake Shore Limited.

„Počas štyroch dní som videl aj Tichý aj Atlantický oceán a to bez toho, aby som išiel lietadlom. Niektorí ľudia mi hovoria, že som videl viac z krajiny než väčšina Američanov,“ dodáva na záver.
Ak by ste chceli vyskúšať Derekovu cestu, ponúka presný plán cesty a to za 49 $.

Ak vás láka Amerika, budete mať veru nad čím premýšľať.

Pozri aj: Prešiel Transsibírsku magistrálu a videl nedotknuté domorodé kmene. Martin Navrátil ti prezradí, ako môžeš aj ty precestovať 160 krajín sveta

interez.sk (Michaela) theladbible.com
Príbehy
0
Komentovať (0)