Petra Sušaninová / /
Kedy ste naposledy niekoho pozvali na rande?

Nemali ste niekedy pocit, že ste sa narodili do nesprávnej doby? Samozrejme, moderný život má svoje nesporné výhody, minulosť má však akési zvláštne čaro. Dnes žijeme v dobe plnej lajkov a rýchleho občerstvenia a aj z randenia sa pomaly ale isto stáva akási rýchla záležitosť. Nechýba však tomu trocha romantiky ako zo 70. rokov? Kedysi randenie nebolo o tom, s kým vám aplikácia vyrátala najvyššiu zhodu, nebolo to ležanie pred televízorom ani rýchle posedenie pri káve. Bola to špeciálna príležitosť, ktorej sa človek nevedel dočkať.

Neboli by ste radi, keby sa tieto zvyklosti opäť vrátili do módy?

Pozvať dievča na rande

Nie je potrebné chodiť okolo horúcej kaše. Je pekné, ak muž pozve ženu na rande, treba však dať pozor na to, ako to urobiť správne. Ak je pozvanie slušné a nevytvára príliš silný nátlak, vždy to vie urobiť radosť.

Pekne sa nahodiť

Je dôležité, aby sa človek vo svojej vlastnej koži cítil za každých okolností spokojne a pohodlne. Nehovoríme, že si muž musí vybrať najdrahší oblek z požičovne, ak si však dá záležať na tom, aby sa obliekol slušne a pekne, snaha jednoznačne neostane bez povšimnutia.

pexels.com

Kvietok, či malá drobnosť

Kedy ste sa naposledy stretli s tým, aby muž priniesol žene na rande kvetinu? Možno hádam v nejakom filme staršieho dáta. Ak to však muž urobí dnes, zaslúži si rešpekt. Ide o gesto, kde nie je dôležité, koľko kvetina stála peňazí, ale to, s akým úmyslom bola darovaná.

Staromódne tancovanie

Dnes sú kluby už preplnené a hlučné, nie je v nich teda príliš veľa priestoru na romantické tancovanie. Okrem toho, decentná konverzácia je takmer nemožná. Predstavte si však priestor, kde môžete byť blízko pri sebe, pokojne pomaly tancovať a zhovárať sa pri tom. Ako vystrihnuté z filmu zo 70. rokov.

pixabay.com

Odložte na chvíľku telefóny

Je čoraz bežnejšie vidieť ľudí, ako sedia pri jednom stole, no nezhovárajú sa, ani sa na seba nedívajú, pretože hľadia na displeje svojich mobilov. Odložte na chvíľku telefóny a pokúste sa naplno venovať osobe, ktorá sedí pred vami či vedľa vás.

Gavaliérstvo

Opäť nehovoríme o ničom horibilnom, nečakáme rytiera v zbroji. Padne však nesmierne dobre, ak muž podrží žene dvere, odtiahne jej stoličku pri stole alebo jej pridrží pri obliekaní kabát. Nestojí to veľa námahy, ale zahreje to pri srdci.

Žiadne tajnostkárstvo

Je dobré vyhnúť sa neistote a vedieť, do čoho človek ide. Nikto nemá rád vodenie za nos a je dobré vedieť, aké má s nami osoba zámery.

Noc, na ktorú nezabudnete

Aj keď je stereotyp pohodlný, občas dobre padne vybočiť z neho. Pokúste sa raz za čas vymyslieť niečo nové. Napríklad namiesto stretnutia sa v McDonalde či objednania donášky sa pokúste navariť si niečo, najesť sa doma pri sviečkach alebo vyjsť si niekam do peknej reštaurácie. Dáte tak najavo, že vám na dotyčnej osobe záleží.

pixabay.com

Rande bez sexu

Ľudia sú čoraz netrpezlivejší a randenie sa pre nich stáva len záťažou, ktorú treba nejak vydržať. Čoraz menej ľudí sa chce skutočne rozprávať a dozvedieť sa o druhej osobe niečo viac. Dajte si načas, neponáhľajte sa a všímajte si, kedy je osoba pripravená posunúť sa niekam ďalej. Nevynechať tento krok je mimoriadne dôležité.

Povedzte to, len ak to myslíte úprimne

Slová „ľúbim ťa“ sa čoraz častejšie využívajú unáhlene a bez toho, aby človek niečo také skutočne cítil. Tým sa však stráca ich skutočný zmysel a čaro. Hovore tie dve slová len vtedy, ak to tak skutočne cítite. Až vtedy budú mať naozaj svoje kúzlo.

Nezabúdajte na detaily

Práve maličkosti dopomáhajú k tomu, aby sa partner cítil milovaný a šťastný. Všímajte si, aká je jeho/jej obľúbená farba, nápoj či pesnička. Ak potom na výlete tú pesničku pustíte alebo donesiete obľúbenú čokoládu, ku šťastiu veľa nechýba.

pixabay.com

Presnosť

Presnosť je neoceniteľná vlastnosť a ak si dáte záležať na tom, aby ste na rande prišli načas, aj keď vám trvá dve hodiny vychystať sa, určite to dotyčná osoba ocení. Udalosti sa síce nie vždy dajú predvídať, nikomu však nepadne dobre, ak musí na niekoho vždy čakať.

Aké najkrajšie rande ste zažili vy?

Pozri aj: O čom sa baviť na prvom rande? Týchto 21 otázok vám pomôže zahnať trápne ticho

themindsjournal
Všetko začína v tvojej hlave
0
Komentovať (0)