Branislav Blaško / /
Zostala tam stáť úplne posledná. Nie však preto, že ju opustili, ale preto, že sa tak sama rozhodla.

Sila ženy nestojí na žiadnych perfektných fyzických kvalitách, práve naopak. Poznám ju len zopár mesiacov a napriek tomu mám pocit akoby sme sa poznali roky. Je krásna, ženská a tak zvláštne si od ľudí drží odstup. Nie preto, že by ich nemala rada, len niekedy potrebuje byť sama.

 Keď sa spýtaš dnešného sveta, čo na žene miluje, začne vymenovávať zoznam všetkých predností, ktoré má. Krásna tvár, perfektný dekolt, dokonalé pozadie, súmerný nos, veľké pery… Zoznam je niekedy dlhší a inokedy stojí na jednej veci, ktorá je u danej ženy dominantná. Čo však skutočná žena? Stratila sa spolu s predstavou o dokonalej partnerke? Ona tam niekde v hĺbke každej je, len už máme pocit, že všetko to obyčajné a prirodzené je zbytočné. Poviem ti o nej – o tej, ktorá mne samej pripadá tak skutočná, reálna a napriek tomu neobyčajne dokonalá. Veľa sme sa rozprávali a veľa som aj sama odpozorovala.
pixabay.com

Rokmi sa naučila, že o lásku sa neprosí. Vždy tam buď bola, alebo nie a to aj akceptovala. Vie, že keď ju niekto nenávidí, je to len preto, že daný človek nie je sám v sebe vyrovnaný, a preto sa jeho slovami nedá odradiť. Chce byť ženská, ale byť sexi v jej podaní neznamená byť polonahá. Na každom vidí aspoň minimálnu časť dobroty. Neodsudzuje, ale človeka najskôr spoznáva. Nerieši druhých, má predsa seba a svoje problémy. Nenasleduje spôsob života niekoho len preto, že to je práve to, čo letí.

Odpúšťa, miluje, hľadá pravdu. Nie je perfektná, lebo aj ona sama sa rozčuľuje, ale pozná svoju mieru. Dáva druhé šance, ale nenechá si skákať po hlave. Pozná svoju cenu a nejde pod ňu len preto, že partner. Dokáže byť aj sama, ale keď miluje, tak očakáva, že aj ona bude milovaná. Robí to, čo ju robí inou. Vie kedy odísť, kedy zostať, kedy sa pohádať a kedy je čas prestať. Aj ona robí chyby, tie ktoré si nakoniec aj prizná. Zo začiatku som jej to neverila. Myslela som si, že my ženy sme sa rokmi hromadne zmenili.

Chceme, aby nás milovali, chceme byť najkrajšie, najlepšie a pritom zabúdame na podstatné hodnoty. Ubližujeme si navzájom aj ja, aj ty. Sme schopné všetkého a strácame zábrany. Chceme byť lepšie a pritom nechápeme, že takto sebecky a neprirodzene to nikdy nedosiahneme. Skutoční muži z nás nechcú dokonalé bábiky, ale reálne ženy. Ona sama nie je žiadnou modelkou, blondínkou, brunetkou, ale úplne bežnou ženou. Jej krása je však v tom, že prijala každú časť svojho tela a miluje aj to, čo pre druhých neznamená veľa.

pixabay.com
Nepros sa, miluj, buď milovaná, odpúšťaj, maj trpezlivosť, zabudni na nepríjemnú minulosť a hlavne rob to, čo ťa napĺňa. Kedy, ak nie teraz? Kto, ak nie ty? 

Páči sa ti autorská tvorba Dominiky Dongovej? Sleduj jej blog a lajkni ju na jej Facebookovej stránke, kde nájdeš veľa podobných článkov, ako je tento!

Všetko začína v tvojej hlave
0
Komentovať (0)