Foto: twitter.com(SeriousStrange)/Pixabay

Michaela / / Série
Dávajte si pozor, čo vyhadzujete do koša. Inak môžete dopadnúť ako tento nešťastník, ktorý kvôli svojej nepozornosti prišiel o hotový majetok.

Už ste niekedy vyhodili niečo do odpadkov a neskôr ste svoje rozhodnutie oľutovali? Podobne dopadol aj tento chudák, ktorý si nadosmrti bude dávať pozor na to, čo hodí do smetí. James Howells v roku 2013 vyhodil starý notebook s hard diskom . Tvrdí, že v ňom mal 7 500 bitcoinov, z ktorých by mal dnes zisk v prepočte až 85 miliónov eur. 

Starý hardisk, ktorý má dnes cenu zlata, skončil na skládke odpadu. 32-ročný informatik však nestráca nádej a podal si žiadosť o vykopanie skládky v Newporte vo Walese. Ak mu ju rada schváli, tak ho čaká nemilé hľadanie pokladu skrytého pod tonami odpadkov. Túto obeť je však mladý IT špecialista rozhodnutý podstúpiť. Treba dúfať, že ho nepredbehne nejaký samozvaný „brigádnik.“ Ak by ho aj našiel niekto nepovolaný, (čo je len veľmi málo pravdepodobné), ku kryptomene sa nedostane. Je chránená prístupovým kódom.

Kryptomena mu mohla zmeniť život



James sa o kryptomenu Bitcoin začal zaujímať už v roku 2009. Vtedy ľudia boli voči tejto mene dosť skeptickí a nepredpovedali jej dlhú budúcnosť. Všetko sa však zmenilo a kryptomena zažíva doslova boom. Ako to celé funguje, a či aj vám môže priniesť nejaký zisk, to všetko sa dočítate v tomto článku.  Ale naspäť k Jamesovi. Ten tvrdí, že si 7 500 bitcoinov uložil v hardvérovej peňaženke. Nejaký čas po skončení nákupu však zabudol na to, aký poklad sa ukrýva v starom pevnom disku. Svoj starý notebook predal na súčiastky, pričom hard disk skončil na skládke odpadu.

Ako sa ukázalo, nie vždy vyhadzovať staré veci musí byť ten najlepší nápad. V roku 2013 tak Jamesova kryptomena skončila v koši. To, čo malo pred pár rokmi hodnotu niekoľko tisíc eur, mu dnes mohlo podľa súčasného kurzu vyniesť 84 miliónov eur.

Vykopať skládku je náročné



James teraz robí všetko preto, aby sa opäť dostal k svojmu pokladu. Avšak vykopanie skládky odpadu nie je také jednoduché, akoby sa mohlo zdať. Pri výkopových prácach sa môže uvoľniť množstvo plynov a odpadových látok, ktoré sú škodlivé pre životné prostredie. Okrem toho, rada, ktorá sa zaoberá touto netradičnou žiadosťou, bude musieť preskúmať vplyv nielen na ekológiu a okolie vykopávok, ale i právne aspekty tohto prípadu. To, či mu povolia hľadať starý pevný disk, je teda viac než otázne.

Ďalším, nemalým problémom je fakt, že hard disk sa ukrýva pod niekoľkými tonami odpadu. Teda pravdepodobnosť nálezu je viac než mizivá. Na druhej strane však nádej zomiera posledná a my mu budeme držať palce, aby to, čo tak nerozumne vyhodil, raz našiel.

Pozri aj: Mena, ktorá zmenila finančný sektor. 10 fascinujúcich faktov o Bitcoinoch, po ktorých vám bude ľúto, že ste do nich v minulosti neinvestovali

dailymail.co.uk
0
Komentovať (0)