Foto: TASR - Jakub Kotian

Očakáva sa ďalší kybernetický útok na inštitúcie.

Na pokojný priebeh maturitných skúšok bude dohliadať polícia. V okolí škôl zvýšila hliadkovú činnosť. TASR o tom informovala hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Bárdyová.

„Na bezpečnosť škôl budú dohliadať ako policajti v uniformách, tak aj v civilnom oblečení. Konkrétne služba poriadkovej, dopravnej polície a aj služba kriminálnej polície,“ priblížila Bárdyová.

Maturanti v nasledujúcich dňoch absolvujú internú časť maturitnej skúšky. Ústna časť „skúšky dospelosti“ sa na jednotlivých stredných školách uskutoční v termíne od 20. mája do 7. júna.

V neposlednom rade je posilnená aj ochrana nemocníc. Podľa SIS sa malo podariť získať informáciu o tom, že podobný bombový útok, aký bol nedávno namierený na školy či bankové inštitúcie, je možný a vysoko pravdepodobný v najbližšom období aj na nemocnice. V jednom z týchto zariadení je v súčasnosti aj premiér Robert Fico.

„Boli prijaté opatrenia, o ktorých budeme informovať možno už v budúcom týždni,“ uviedol námestník riaditeľa SIS poverený výkonom právomocí riaditeľa SIS Pavol Gašpar.

Uložiť článok

Najnovšie články