therichest.com

Existujú ľudia, ktorých mená naháňajú strach. Ide o mená, ktoré sú spojené z trestnými činmi a vie o nich celý svet. Aj keď títo ľudia pochádzajú z opačných koncov zemegule, ten zvláštny nepríjemný pocit vo vás neustále vzbudzuje strach a spomienky. Mnohé indivíduá sa však neslávne zapísali do histórie svojimi ohavnými činmi a nikdy sa na nich nezabudne.

Ak práve premýšľate nad menami vrahov, teroristov či recidivistov, ktoré by sa mohli v tomto článku objaviť, ubezpečíme vás, že tí najnebezpečnejší sedia vo väzení s najprísnejším strážením. Ide o 15 zločincov, ktorých činy sa zapísali do histórie. Pri ich príbehoch tuhne krv v žilách. Zrejme najväčším trestom pre nich sú myšlienky, s ktorými musia žiť aj keď pri väčšine pochybujeme či práve títo ľudia ľutujú svoje činy. Premyslená stratégia trestného činu, ktorý spáchali, doslova vyráža dych a poviete si: ,,Ako môže byť človek niečoho takého schopný?“

Thomas Silverstein

therichest.com

Thomas Silverstein je skutočný blázon. Od roku 1983 je vo väzení v cele, ktorá patrí iba jemu. Prečo sa však ocitol vo väzení? 68 bodnými ranami dobodal staršieho muža, ktorý bol po prvých dvoch ranách mŕtvy. Počas svojho ohavného činu prepadol istej rozkoši a svoj čin si užíval. Po niekoľkých rokoch vo väzbe však nikomu neprezradil, prečo tento čin vykonal. Počas výkonu svojho trestu sa začal venovať umeniu len kvôli tomu aby upokojil svoju bláznivú osobnosť.

Väčšina Američanov tvrdí, že je najnebezpečnejším väzňom v krajine. Existujú aj tvrdenia, že zavraždil viacerých ľudí, medzi nimi dvoch väzňov a stráž. Zároveň počas svojej väzby zažaloval väznicu za mučenie a obmedzovanie osobnej slobody.

Navrhovaný dátum jeho prepustenia je až v roku 2095.

Dwight York

therichest.com

Dwight York, tiež známy ako Dr. Malachi York, založil svoj vlastný kult v New Yorku. Mal prístup ku všetkým ženám v komunite, ktoré znásilňoval. Má záznamy o obťažovaní davov detí a pri súde sa domáhal svojej viny. Tento kult bol známy ako Nuwaubian, ktorý začal s trochou islamského učenia a neskôr pridal starodávne egyptské presvedčenie o nenávisti voči bielym ľuďom. Chcel vytvoriť svoj vlastný štát, ktorý bol oddelený od Spojených štátov, aby jeho skupina mohla žiť samostatne, mať svoje vlastné zákony a spôsob života. Dokonca postavili masívne staré egyptské mesto pre niektorých nasledovníkov.

Trest mu bol udelený na 135 rokov odňatia slobody.

Ivan Milat

therichest.com

Jeden z najdivokejších zločincov v Austrálii je známy pre zabíjanie nevinných obetí. Ivan sa narodil v Austrálii, bol jedným zo štrnástich detí a všetky deti boli dosť mrzuté. Súrodenci sa často dostali do problémov s políciou, no šlo o menej závažné činy.

Po čase bol obvinený zo zneužívania dvoch dievčat v roku 1971. Zneužil ich aj pomocou ostrého noža čím obetiam spôsobil obrovské rany. Proti tomuto činu sa odvolal a súd toto obvinenie zamietol. Počas páchania ďalšieho trestného činu sa jednej z obetí podarilo utiecť. Usvedčila páchateľa a na základe výpovede obete boli Ivanovi pripísané ďalšie vraždy. Bol obvinený z obzvlášť závažného činu usmrtenia 7 obetí. Medzi nimi sa, prekvapivo, nachádzali aj muži. Ako tušíte, jeho trest je doživotie.

Umar Farouk Abdulmutallab

therichest.com

Umar pochádza z Nigérie z 15 člennej rodiny. Známy je svojou prezývkou bielizňový bombardér. Bol považovaný za múdreho človeka, študoval inžinierstvo v Londýne a v Jemene. Spolu so svojou skupinou a Al-Káidy plánovali odpálenie letu 2525 severozápadných aerolínií. Tento pokus našťastie zlyhal. Na toalete tohto letu sa snažil odpáliť bombu len v spodnom prádle, no tento pokus sa nepodaril a bomba začala horieť. So zapáleným prádlom vyšiel z toalety a následne bol spacifikovaný. Po prílete bol automaticky zatknutý a udelený mu bol doživotný trest. Pri výpovedi pred súdom sa priznal, že v Jemene pracoval na výrobe bomby pre spoločnosť AQAP.

Barry Mills

therichest.com

Barry Mills mal šťastie, že prvý krát unikol trestu smrti po tom, čo porota zablokovala jeho obvinenie. Je drogovým pánom a bol vodcom Aryanského bratstva. Prvýkrát sa pripojil k skupine v štátnej väznici San Quentin v Kalifornii. Barry údajne zabil najmenej štrnásť ľudí. Prvýkrát nastúpil do väzenia v roku 1969 za ozbrojenú lúpež. Neskôr zorganizoval gangovú vzburu vo väzení, pri ktorej zabil dvoch čiernych väzňov. V roku 2006 bol obvinený spolu s mnohými ďalšími členmi Aryanského bratstva za obchodovanie s drogami, vraždenie, podvodné obchodné konanie a rôzne iné obvinenia a sprisahania. Za najzávažnejší čin sa považuje začatie rasových nepokojov, za čo si vyslúžil trest smrti. V súčasnosti sa nachádza vo väzení v Colorade.

Ramiz Yousef

therichest.com

Tento chlap je terorista. Napriek tomu, že jeho prvotné plány zlyhali, bol mužom, ktorý stál za útokom na Svetové obchodné centrum v roku 1993. Cieľom jeho plánov bolo odpáliť bombu na severnej veži tak, aby svojím pádom zasiahla aj južnú vežu. Našťastie domácky vyrobená bomba nemala silný efekt. Zranila však tisíce ľudí a 6 z nich zabila.

Okrem toho stál za bombardovaním letu 343 spoločnosti Philippine Airlines. Prichytený bol pri čine, kedy bombu uložil do bábiky a snažil sa ju odpáliť priamo na detskom ihrisku v centre New Yorku. Na základe spomínaných činov mu boli udelené dve doživotia.

Michael Rudkin

therichest.com

Michael Rudkin, človek, ktorý sa vo väzení pokúsil zabiť svoju manželku. Počas výkonu trestu spával s jednou z väzenkýň a spolu plánovali vraždu jeho manželky. To potvrdili aj spoluväzni, ktorých prosil o pomoc. Snažil sa nájsť niekoho vonku, kto zabije jeho manželku a jej milenca. Tieto plány sa mu nakoniec vydarili. Spoluväzni o tom informovali patričné orgány a podali výpovede. Poskytli podrobné informácie, ktoré usvedčili páchateľa z konania trestného činu. Na základe toho bol Michael odsúdený na 90 rokov odňatia slobody.

Eric Rudolph

therichest.com

Chlap ktorý absolútne nenávidí potraty a homosexuálov. Počas letných olympijských hier zabil muža a zranil 111 ľudí. Na protest pre povolenie potratov v Amerike nastražil bombu priamo v Central Olympic Park. Z miesta činu ušiel. Po dolapení sa k činu priznal a na svoju obhajobu vyhlásil jediné: ,,Potrat je vražda!“

Ted Kaczynski

therichest.com

Tento muž bol génius, ale nenávidel vládu a technológie. Nechal svoju prácu univerzitného profesora, aby sa úplne izoloval od spoločnosti a mohol si žiť svoj spokojný život. Počas samotárskeho života vytvoril svoje prvé bomby. Jednu poslal profesorovi na Univerzite Northwester. Našťastie mu táto bomba nijako neublížila, keďže bola nefunkčná. Druhú bombu poslal na let spoločnosti American Airlines, tá opäť neuspela. Poslednú bombu poslal prezidentovi leteckej spoločnosti, no tá mu spôsobila len menšie zranenia. V momente sa začalo vyšetrovanie, kto stojí za týmito incidentmi. Počas vyšetrovania však odoslal ďalšie bomby, ktoré spôsobili mnoho úmrtí. Neskôr napísal list do médií, kde opovrhoval dnešnou spoločnosťou. V liste sa tiež vyhrážal útokom na lietadlo, ak list nebude zverejnený. Jeho brat rozoznal rukopis tohto listu, ktorý bol publikovaný v článku. Sám usvedčil svojho brata a podal výpoveď o jeho správaní. Zvyšok života strávi Ted vo väzení v Colorade.

Terry Nichols

therichest.com

Pri sériových vrahoch sa vždy predpokladá istá nenávisť voči skupine ľudí. Terry Nichols nie je výnimka. Od malička nenávidel černochov. V dospelosti odišiel do armády a skamarátil sa Timothym McVeighom, s ktorým si vyžiadali priepustky a po roku v armáde boli prepustení. V roku 1995 spolu vymysleli plán. Po domácky vyrobenú bombu umiestnili do nákladného auta, a to zaparkovali vedľa federálnej budovy v meste Oklahoma. Zabili 168 ľudí. Timothy Mc Veight bol odsúdený na trest smrti, jeho kolega Terry Nichols dostal doživotie. Jeho meno tiež figuruje v Gunnessovej knihe rekordov. Drží totiž rekord v počte doživotných trestov, ktorých dostal presne 161. Svoj trest si odpykáva v najprísnejšie stráženej väznici na svete.

Rober Hanssen

therichest.com

Prípad Roberta Hanssena popísala Komisia spravodlivosti pre revíziu bezpečnostných programov FBI, ako “najpravdepodobnejšiu najzávažnejšiu informačnú katastrofu v histórii USA”.

Róbert vyrastal vo veľmi zlých finančných podmienkach. Okrem toho bol v detstve zneužívaný vlastným otcom, ktorý bol policajt. Pokúšal sa dostať prácu v niekoľkých firmách no neúspešne. Nakoniec sa pripojil k policajnej zložke a neskôr prešiel do práce pre FBI. Ako súčasť FBI predával tajné informácie sovietskej a ruskej spravodajskej službe. Toto tajomstvo sa mu podarilo udržať 22 rokov. Za svoju prácu zinkasoval 1,4 milióna dolárov a diamanty. Za svoj čin bol v roku 2001 odsúdený na 15 doživotných trestov.

Michael Swango

therichest.com

Nikdy neviete, komu môžete dôverovať. Psychopatický sériový vrah môže vyzerať ako váš sused, ako váš kolega či známy. Michael Swango bol lekár z Illinois, ktorý zabil až 60 nevinných ľudí. Za svoje činy si vyslúžil prezývku doktor Evil. Vo svojej výpovedi pripustil, že zabil 4 ľudí, čo však nie je pravda.

Ako je možné že takíto ľudia môžu so svojimi činmi pokračovať? Pri čine bol prichytený, keď si zdravotná sestra uvedomila, že pacient umrel okamžite po vrahovej návšteve. Michael zabíjal pacientov podaním infúzie s jedom. Usvedčený bol aj na základe toho, že neustále menil záznamy o zamestnaní, aby sa tak vyhol podozreniam. Iste tušíte, že tento vrah je odsúdený na doživotie.

Zacarias Moussaoui

therichest.com

Zacariás je terorista z Francúzska, ktorý bol obvinený z toho, že bol súčasťou útokov z 11. septembra. Na súde sa otvorene priznal k mnohým obvineniam. Tvrdil, že nebol zapojený do hlavného útoku z 11. septembra, ale mal svoj vlastný veľký plán teroristického ničenia. Toto tvrdenie nebolo brané vážne. Neskôr súhlasil so všetkými obvineniami, ktoré mu boli uložené. Dokonca aj v súdnej miestnosti preukázal veľké opovrhovanie voči USA tým, že použil seba ako svojho vlastného advokáta a požiadal Al-Káidu, aby bola svedkami jeho konania. Súd mu vymeral trest odňatia slobody na doživotie. Po skončení konania sa vyjadril: ,,Amerika, prehrala si. Vyhral som ja!“ Sudca mu na to odpovedal: ,,Nikdy nedostanete šancu znova prehovoriť.“

Matthew F. Hale

therichest.com

Matthew sa narodil v roku 1971 v Illinois. Svoje myšlienky začal rozvíjať vo veku dvanásť rokov, čítal knihy o socializme a Hitlerovi a vytvoril skupinu škôl založenú na týchto nápadoch. Vytvoril tiež skupinu super nacistov, Svetovú cirkev stvoriteľa. Táto cirkev verí, že rasová vojna je nevyhnutná na dosiahnutie bieleho sveta (bez židov a nebielych). Veril, že je najvyšší kňaz. Bol advokát, ale bolo mu zakázané praktizovať právo, kvôli jeho extrémnemu rasizmu. Jeho prepustenie je plánované na rok 2037.

Vincent John Basciano

therichest.com

Je to americký gangster, šéf zločineckej rodiny Bonanno. Aj po tom, čo bol vo väzení 4 roky, pred súd predstúpil upravene s perfektným účesom. Bol obvinený za vraždu svojho kamaráta a únos vlastného syna, ktorého niekoľko dní týrali jeho kumpáni. Pri únose svojho syna, očakával veľké finančné odškodnenie od svojich priateľov. Za svoj čin sa synovi nikdy neospravedlnil. Dostal trest odňatia slobody na doživotie.

Pozri aj: Ruská náhrada za trest smrti: Väznica Petak, ktorú ešte žiadny väzeň živý neopustil

interez.sk (Hana Dovcová) therichest.com
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )