techradar.com

BBC oznámila príchod dokumentu s názvom Planéta Zem 2, ktorý ukáže náš svet v úplne novom svetle. Dokumentov o prírode je naozaj veľa, no ten s názvom Planet Earth (Planéta Zem) patrí medzi špičku a je známy po celom svete. Dokument vyšiel v roku 2006, má 11 dielov a už dnes sa môžeme tešiť na pokračovanie.

Je až neuveriteľné, že od natočenia prvého dielu dokumentu Planéta Zem ubehlo už 10 rokov. Dokumenty zachytávajúce divokú zver vo svojom prirodzenom prostredí si vždy nájdu svoju cieľovú skupinu a sú populárne. Inak tomu nebolo ani v roku 2006, keď nás tento dokument presvedčil o tom, že si zaslúži svoje miesto v našich obývačkách. 

planetazem1
independent.co.uk

Aj keď zatiaľ je vonku len trailer, už si získal svojich fanúšikov a teší sa veľkým a pozitívnym ováciám. Trailer vydalo BBC, kde sir Attenborough vystupuje ako rozprávač a môžeme sa tešiť na 6 nových epizód, pričom každá epizóda bude zameraná na iné stanovište či biotop. Jedna epizóda bude dokonca venovaná zvieratám, ktoré žijú v mestskom prostredí. Dokument sa točil 4 roky vo viac ako 64 krajinách. Využitá bola tá najnovšia technológia a dokument bude plný ultra HD záberov divokej zvery v tej najčistejšej, ale aj najdivokejšej prírode. O hudbu sa opäť postaral Hans Zimmer, takže to bude určite stáť za to. Trailer už má niekoľko miliónov videní a vo videu pod článkom si ho môžete pozrieť aj vy. Tak čo, tešíte sa?

[youtube 92bmDq2h92Q 720 410]

interez.sk (Lucia M.), independent.co.uk

 

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )