Ilustračné foto: Pixabay

Matej Mensatoris / / Série
Nová verzia bábiky Barbie bude oblečená do hidžábu.

Popredný svetový výrobca hračiek Mattel oznámil, že dá do predaja novú edíciu bábik Barbie inšpirovaných Ibtihajou Muhammadovu, americkou šermiarkou, ktorá sa zúčastnila minuloročných olympijských hier v hidžábe. Informovala o tom v utorok agentúra AP.

Spoločnosť uviedla, že nové bábiky sa začnú predávať na internete počas budúcej jesene. Nová edícia bábiky je súčasťou kolekcie s názvom Barbie Shero. Tou vzdáva Mattel poctu ženám, ktoré inšpirujú k prekračovaniu hraníc, píše AP. Hidžáb je šatka, ktorou si niektoré moslimky zahaľujú vlasy, krk a poprsie.

Nedávno do tejto série pribudli bábiky s podobou americkej gymnastky Gabby Douglasovej a režisérky Avy DuVernayovej.  Šermiarka Ibtihaj Muhammadová sa stala historicky prvou Američankou, ktorá súťažila pod piatimi kruhmi s hidžábom. V Riu v roku 2016 získala v šerme bronzovú medailu.


„Som hrdá na to, že dievčatá na celom svete sa môžu teraz hrať s Barbie, ktorá nosí hidžáb. Je to detský sen,“ povedala Ibtihaj Muhammadová.

Barbie je celosvetovo najpredávanejšia bábika. Prvýkrát bola predstavená v roku 1959 spoločnosťou Mattel. Vynálezkyňou bábiky bola Ruth Handlerová, ktorá ju vytvorila pre svoju dcéru Barbarru, po ktorej bábika dostala aj meno. Barbie má romantický vzťah so svojim priateľom Kenom, ktorý sa s ňou objavil prvýkrát v roku 1961.

Pozri aj: 17-ročná moslimka sa spýtala otca, či si môže zložiť hidžáb. To čo nasledovalo, nikto nečakal

TASR
Komentovať (0)