Z Kačacej fontány na Šafárikovom námestí v Bratislave odcudzil neznámy páchateľ časť bronzovej plastiky. Plastiku kačice poškodil tým, že jej odstránil ľavé krídlo. Informuje o tom na sociálnej sieti mestská organizácia Marianum, ktorá má v správe aj fontány na území hlavného mesta.
Poškodil národnú kultúrnu pamiatku
„Či bolo úmyslom páchateľa bronzovú časť plastiky speňažiť alebo sochu poškodiť, v tejto chvíli nie je známe. Zavrhnutiahodný prípad hrubého poškodenia národnej kultúrnej pamiatky sme odovzdali do rúk polície a momentálne prebieha vyšetrovanie,“ približuje mestská organizácia.
Novobaroková Kačacia fontána je národnou kultúrnou pamiatkou a zároveň originálnym dielom bratislavského sochára Roberta Kühmayera z roku 1914.
Šéf IĽP: Ficova vláda chce Slovákov v zahraničí umlčať, zasahuje do ich práva voliť. Krajina cúva, nejde vpred
Bola som na najlepšom letisku na svete: Vodopád je zadarmo, najete sa aj lacno a okúpete v strešnom bazéne
Mirka odišla na Lombok, kde ju jedlo v reštaurácii vyjde 1 euro. Analytik povedal, aké konsolidačné opatrenia by nám pomohli
Chcela si vziať život, a tak skočila z Empire State Building. Elvita Adamsová je jediná žena, ktorá to prežila
Kyanidu neveril, poistil sa guľkou do hlavy. Posledné dni Adolfa Hitlera boli plné paranoje a strachu
Finančný poradca Kravár o hypotéke na bývanie: V troch prípadoch môže byť ťarchou. Je reálna aj s príjmom 700 eur
Krimiseriály už nemajú ďaleko od reality: Expert zo SAV vysvetľuje, ako DNA pomáha polícii odhaľovať páchateľov












Nahlásiť chybu v článku