Foto: Facebook/ Polícia SR - Banskobystrický kraj

Auto vyletelo z cesty a skončilo na železničnej trati, kde doň narazil rýchlik.

Dvaja ľudia sa ťažko zranili pri vážnej autonehode, ktorá sa stala v noci z 1. na 2. februára. Vodič osobného automobilu smerujúci z Detvy na Zvolen, ktorý dosiaľ nebol stotožnený, sa podľa polície dostatočne nevenoval riadeniu vozidla.

V katastri obce Vígľaš-Pstruša auto vyletelo z cesty a skončilo na železničnej trati, kde doň narazil rýchlik. Nehodu, ktorá sa stala v noci z 1. na 2. februára, vyšetruje zvolenská polícia. Vodič osobného automobilu smerujúci z Detvy na Zvolen, ktorý dosiaľ nebol stotožnený, sa podľa polície dostatočne nevenoval riadeniu vozidla a narazil do dopravného značenia i zvodidiel.

Vodič z miesta nehody odišiel

Zvodidlo odtrhol a zišiel dolu svahom. Tam auto odrazilo na železničnú trať, kde ostalo stáť. Vodič vozidla odišiel. Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Banskej Bystrici o tom informovalo na sociálnej sieti. V tom čase v smere z Košíc do Zvolena prichádzal rýchlik s piatimi vagónmi, ktorý do opusteného vozidla narazil. Vo vlaku sa nik nezranil, no rušeň ostal poškodený.

Pri dokumentácii nehody polícia zistila, že v aute boli i dvaja spolujazdci. Pri nehode sa dve osoby ťažko zranili, po tretej polícia pátra. Nehoda je v štádiu vyšetrovania, odhadovaná škoda je vo výške temer 30-tisíc eur.

Najnovšie články