Foto: LJ Hooker

Túžite po vlastnom ostrove? Čo tak austrálsky ostrov Wade, ktorý je aktuálne na predaj?

Túžite po vlastnom súkromnom kúsku sveta, kde celkom uniknete realite? Kúpte si teda vlastný ostrov. Áno, znie to šialene, no predsa len to je možné. Najnovšie môže byť váš ostrov Wade v Novom Južnom Walese iba 90 minút cesty od hlavného mesta Austrálie – Canberry. Zaplatíte zaň asi 500 000 €, čo síce znie veľa, no po krátkom uvážení to zas až tak veľa nie je. 

Ostrov Wade sa aktuálne dostal do ponuky austrálskej realitnej kancelárie LJ Hooper. Nájdete ho na juhu Nového Južného Walesu neďaleko hlavného mesta Austrálie. Zatiaľ vám asi nevychádza, ako sa ostrov môže nachádzať vo vnútrozemí krajiny. Odpoveďou je jazero. Ostrov Wade leží na jazere Burrinjuck.Ostrov s rozlohou 92 hektárov je oázou nedotknutej prírody vo vnútrozemí Austrálie, no v jeho blízkosti nájdete niekoľko reštaurácií a iných služieb, vďaka ktorým sa neocitnete na „konci sveta“. Spolu s ostrovom pri kúpe obdržíte aj povolenie k stavbe. Záujemcovia sa teda nemusia báť, že by ich kúpa nebola perspektívna. Predchádzajúci majiteľ plánoval na ostrove vybudovať malý eko-rezort, pozostávajúci z niekoľkých menších ubytovacích jednotiek prístupných na člnoch. Venovanie sa rodine však nakoniec nedovolilo projekt zrealizovať.

Cena ostrova Wade začína podľa portálu DailyMail na 600 000 dolároch, teda niečo vyše pol milióna eur. Zdá sa to pomerne dosť, no keď si predstavíte, že za rovnakú sumu sa pohybuje aj luxusný byt na strednom Slovensku uvedomíte si, že za kúpu vlastného ostrova to až tak veľa nie je. Ostrov Wade vám ponúkne priestor na nekonečný oddych, rybolov, plávanie, plachtenie aj úžasné prírodné poklady v okolí jazera.

Pozri aj: Veľký prehľad: Do Chorvátska sa tento rok dostanete pohodlne aj vlakom či autobusom. Takéto sú ceny

dailymail.co.uk
Príbehy
0
Komentovať (0)