argentína

Twitter/ Selección Argentina

Futbalová reprezentácia Argentíny hráva svoje zápasy prevažne v dresoch s bielymi a svetlo modrými pruhmi.

Argentínska futbalová reprezentácia sa na tohtoročných majstrovstvách sveta v Katare môže predstaviť aj v mimoriadne netradičných fialových dresoch. Tím trénera Lionela Scaloniho sa predstaví v základnej C-skupine proti výberom Saudskej Arábie, Mexika a Poľska.

Albicelestes hrávajú väčšinou v dresoch s bielymi a svetlo modrými pruhmi, druhú kombináciu majú čiernu alebo tmavo modrú.

Prichádza zmena

Najbližší svetový šampionát však prinesie zmenu a fialovú farbu s grafickými prvkami naviazanými na tzv. Májové slnko z argentínskej vlajky. Podľa výrobcu dresov má netradičná farba dresov poukázať na rovnosť pohlaví. Nositeľom tohto posolstva tak bude aj kapitán argentínskeho tímu, hviezdny Lionel Messi.

„Nový dres vysiela silné posolstvo rodovej rovnosti v súlade s hodnotami diverzity a začlenenia, ktoré naša značka podporuje. Prostredníctvom športu máme príležitosť zmeniť k lepšiemu životy ľudí, futbal je na to jeden z ideálnych nástrojov,“ uviedol podľa anglickej verzie webu španielskeho denníka Marca generálny riaditeľ spoločnosti Adidas Argentina Pablo Lamo.