Foto: Apple

Takto budú vyzerať nové iPhony 12.

To, na čo mnohí niekoľko mesiacov čakali, je konečne tu. Spoločnosť Apple predstavila novú líniu populárnych zariadení iPhone. O tom, ako budú vyzerať, či aké parametre budú mať, sa hovorilo dlho v azda všetkých zákutiach internetu. Apple napokon predstavil – ako sa očakávalo – 4 modely línie iPhone 12. 

Spoločnosť Apple dnes v rámci konferencie s názvom Hi, Speed predstavila niekoľko noviniek. Tou najočakávanejšou však nepochybne bola nová rodina telefónov iPhone 12. Ako sa ukázalo, množstvo z dávno uniknutých informácií bolo pravdivých.

Nové iPhony budú dostupné v dokopy 9 farebných prevedeniach a ich cenovka bude štartovať na 699 dolároch. Samozrejme, ide o cenovku mimo územia Slovenska, takže doma si za nové modely priplatíme o niečo viac.

Apple tiež ukázal, že sa vie po rokoch pohrať aj s dizajnom svojich zariadení a po modeloch ako iPhone 5S či iPhone SE (1. generácia) opäť prináša model s ostrými hranami, vďaka čomu nové smartfóny ľahšie zapadnú do rúk užívateľov.

Foto: Apple

Ako ale teda budú „dvanástkové“ iPhony vyzerať zvnútra a čo užívateľom ponúknu?

iPhone 12 mini

Najmenším a najlacnejším modelom spomedzi dnes ohlásených je iPhone 12 mini. Ten zaujme najmä nenáročnejších užívateľov, keďže sa vďaka 5,4-palcovej uhlopriečke bude dať ovládať aj jednou rukou.

Dostupný bude v troch kapacitách interného priestoru pre systém a dáta, a to v 64 GB, 128 GB a 256 GB. Cenovka tohto zariadenia štartuje na 699 dolároch, k dispozícii bude na výber z piatich farebných prevedení – čiernej, bielej, červenej, modrej a zelenej.

iPhone 12

iPhone bez prívlastku ponúkne 6,1-palcovú uhlopriečku so štartovacou cenou 799 dolárov. K dispozícii budú 64 až 256 GB modely, samozrejme, cena bude v závislosti od veľkosti flashu vyššia. Farebných prevedení bude k dispozícii taktiež päť ako pri modeloch 12 mini. Oba tieto modely sú vo vnútri úplne rovnaké, odlišujú sa len veľkosťou. Viac o funkciách sa dozviete nižšie.

iPhone 12 a iPhone 12 mini. Foto: Apple

iPhone 12 Pro

Výkonnejším súrodencom bude iPhone 12 Pro. Ten v ľahšej 64 GB verzii nezoženiete, tento model totiž štartuje na 128 GB a cenovke 999 dolárov, pričom k dispozícii bude aj 12 Pro s 512 GB. Uhlopriečka tohto telefónu bude rovnako 6,1 palca a na výber bude vo farbách Gold, Silver, Graphite a (Pacific) Blue.

iPhone 12 Pro Max

Najvymakanejší spomedzi štvorice ohlásených modelov bude iPhone 12 Pro Max, ktorý bude zároveň najväčším modelom. 6,7-palcový displej bude kopírovať vyššie spomínané možnosti verzie 12 Pro, štartovať však bude na cenovke 1099 dolárov za 128 GB verziu.

iPhone 12 Pro a iPhone 12 Pro Max. Foto: Apple

Lepší displej

Keďže väčšina vlastností nových iPhonov unikla na internet v predstihu, užívatelia veľmi prekvapení funkciami ani „črevami“ nebudú.

Všetky nové telefóny rady iPhone 12 ponúknu Super Retina XDR displeje s lepším rozlíšením. Tie budú mať oproti predchodcom zvýšenú tvrdosť vďaka ochrannému “keramickému štítu” (Ceramic Shield), takže budú odolnejšie voči pádom. Samozrejme, pokiaľ patríte k starostlivým majiteľom a o tak drahé zariadenia máte strach aj napriek tomu, ochranné sklíčko bude potrebné si predsa len nalepiť.

Foto: Apple

Podpora 5G

Všetky štyri modely budú podporovať aj 5G sieť, avšak len prevedenie pre USA. V súvislosti s tým Apple predstavil aj špeciálnu technológiu Smart Data Mode, ktorá bude automaticky prepínať medzi sieťami 4G a 5G. Samozrejme, ak budú dostupné.

Vylepšené foťáky

Čo sa týka fotoaparátov, tak modely 12 mini a 12 disponujú dvojicou fotoaparátov vzadu s ultraširokým senzorom so svetelnosťou f/1,6. Modely Pro a Pro Max ponúknu aj teleobjektív a chýbať nebude ani špeciálny senzor LiDAR. Samozrejmosťou bude 4-násobný optický zoom (model iPhone Pro), resp. 5-násobný (iPhone Pro Max). Nahrávanie videa bude užívateľsky príťažlivejšie aj vďaka podpore Dolby Vision HDR u všetkých modelov nového iPhonu.

Foto: Apple

Rýchlejší a výkonnejší, no bez nabíjačky

Samozrejme, nadupané zariadenia potrebujú výkonnejšie technológie, ktoré ho budú poháňať. Nové iPhony budú dodávané s čipom A14 Bionic – najrýchlejším zo všetkých dostupných čipsetov na svete. Apple dokonca sľubuje až o 50 % rýchlejšie zariadenia než doteraz.

Novinkou je nabíjanie zariadenia pomocou nových nabíjačiek MagSafe. Tie umožnia nabíjať aj smart hodinky Apple Watch. Nové mobilné telefóny budú dodávané bez slúchadiel aj nabíjačiek, pretože Apple chce šetriť životné prostredie.

Predobjednať si nové modely bude možné v USA od 16. októbra (rada Pro), respektíve 6. novembra (iPhone 12 a iPhone 12 mini). Distribúcia začne týždeň po týchto termínoch.

Aj nový HomePod

Foto: Apple

Okrem iného Apple predstavil aj novú verziu domáceho smart reproduktora HomePod mini, ktorý interaguje so všetkými zariadeniami Apple a ktoré ponúka ešte lepší zvuk ako kedykoľvek predtým. Predobjednať sa bude dať od 6. novembra len za 99 dolárov a dostupný bude v dvoch farebných prevedeniach – čiernej a sivej.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )