Foto: Facebook/Polícia Slovenskej republiky

Dvaja muži a jedna žena povedali, že neuznávajú právny štát a nebudú dodržiavať akékoľvek opatrenia, ani tie pandemické.

Pracovníčka pošty v Gabčíkove privolala policajtov po tom, ako si dvaja muži a jedna žena odmietali prekryť horné dýchacie cesty. Na výzvu, aby dodržiavali aktuálne pandemické opatrenia, nereagovali a priestory pošty odmietli opustiť. Informovala o tom krajská policajná hovorkyňa v Trnave Mária Linkešová.

“Vyhlasovali, že hoci sú občanmi Slovenskej republiky, považujú sa za živé bytosti, neuznávajú právny štát a nebudú dodržiavať akékoľvek opatrenia, ani tie pandemické. Privolaná hliadka ich nakoniec vyzvala, aby objekt opustili a z dôvodu, že nebolo možné osoby na mieste stotožniť, požiadali ich, aby ich nasledovali na policajnú stanicu,” uviedla Linkešová. Všetky osoby policajti nakoniec stotožnili a vypočuli.

“Polícia spracuje správu, ktorú predloží príslušnému regionálnemu úradu verejného zdravotníctva na ďalšie konanie a rozhodnutie o priestupku,” doplnila.

Ako upozornila hovorkyňa, polícia od pondelka zvýšila kontroly protipandemických opatrení a v prípade, že osoba nespolupracuje s policajnou hliadkou, tá má v rámci zákona o Policajnom zbore viacero oprávnení, ako riešiť situáciu na mieste. “Policajt je napríklad aj oprávnený zakázať osobe vstup na určené miesto, požadovať preukázanie totožnosti, požadovať od osoby vysvetlenie, ale ju aj predviesť,” dodala.

0
Uložiť článok
Komentovať