Foto: Phillip Haumesser

Fotografie ako od profesionála môžete spraviť aj vy. Stačí vám len zopár trikov.

Mnohým ľuďom sa často stáva, že v porovnaní s profesionálmi nie sú ich fotografie tak dobré ako by chceli. Niekedy nevyhovuje prostredie, inokedy je príliš veľká tma alebo nevieme dokonale zachytiť to, čo vidíme. Podobne to vnímal aj fotograf Phillip Haumesser, no všetko sa zmenilo narodením jeho syna a snahou urobiť mu čo najlepšie fotografie, ktoré budú mať svoje čaro aj po rokoch.

Na to, aby začal vnímať krásy okolo seba, mu stačilo vziať do ruky fotoaparát a zrazu bol pred ním úplne iný svet. „Začal som si všímať to, ako svetlo ovplyvňuje celkový obraz a ako perspektíva mení celú atmosféru fotografie,“ vysvetľuje Haumesser. Podľa neho sa nám svet prihovára pomocou farieb a všetkého, čo okolo seba vidíme. „Je to ako pozerať film, no odohráva sa v našom okolí a my ho žijeme,“ tvrdí Haumesser.

Po tom, ako sa stal fotografom, sa rozhodol spomaliť a užívať si to, čo mu príroda ponúka. Začal si všímať detaily a chcel, aby každý videl to, čo on. Zadarmo zorganizoval kurz fotografovania pre každého, kto to chcel skúsiť. Dá sa to jednoducho a lacno, nepotrebujete drahé fotoaparáty a objektívy. Použiť sa dá pokojne aj mobil.

Fotografie boli použité s povolením autora.

Pozri aj: 10+ stromov, ktoré sa jednoducho odmietli vzdať a vzopreli sa svojmu osudu. Teraz prosperujú a sú z nich miestne atrakcie

philliphaumesserphotography.com, boredpanda.com

Aj tento článok ste si mohli prečítať do konca vďaka našim predplatiteľom.
Staňte sa súčasťou PREMIUM klubu a získate benefity v hodnote 28 €.

Uložiť článok

Najnovšie články