Foto: Pixabay

Matej Mensatoris / / News
Internetový predajca alza.cz ponúka už aj automobily od spoločnosti Tesla.

Internetový e-shop Alza nemusíme asi nikomu bližšie predstavovať. Azda každý, kto si cez internet objednával nejaký tovar, minimálne navštívil aj túto stránku a vyberal si z jej ponuky. Tentoraz Alza zašla opäť o krok ďalej. Ak máte záujem o elektrické auto značky Tesla, pomocou pár klikov môže byť vaše. Asi jediné, čo vás môže limitovať, je cena vozidla. 

Alza.cz ako prvý predajca v Českej republike ponúka predaj automobilov Tesla, aj keď musíme poznamenať, že na ich predaj nemá výhradné zastúpenie. Alza ale verí, že sa to časom zmení a do konca roku plánuje, že predá niekoľko desiatok kusov týchto automobilov.

Ak by ste mali o Teslu záujem pripraviť si musíte pomerne veľkú kôpku peňazí. Tesla S 75D sa predáva v prepočte za približne 115 tisíc eur a model X 100D za približne 134 tisíc eur. Platbu je možné vykonať aj prostredníctvom virtuálnej meny Bitcoin. Alza tiež pre svojich zákazníkov otvorila nabíjaciu stanicu v pražskej štvrti Holešovice.

Pixabay

Modelmi S 75D a X 100D ale ponuka údajne nebude končiť. Internetový predajca chce v budúcnosti do svojej ponuky zaradiť aj ďalšie modely elektro áut od Tesly a to aj také, ktoré budú cenovo dostupnejšie. Pravdepodobne sa tak dočkáme aj Modelu 3, ktorý je po celom svete mimoriadne žiadaný.

Len čas ukáže, či sa predaj aut Tesly cez internet vyplatí. V každom prípade je to ale veľmi zaujímavá možnosť, ako sa môžu zákazníci dostať k tomuto super elektrickému autu a veríme, že ponuku internetového obchodu využijú nielen občania Českej, ale aj Slovenskej republiky.

Pozri aj: Tesla plánuje svoje prvé cenovo dostupné SUV na rok 2019

auto.ihned.cz
0
Komentovať (0)