HaZZ: V Ústrednej vojenskej nemocnici v Ružomberku horí strecha.

V Ústrednej vojenskej nemocnici v Ružomberku horí strecha. Na miesto smerujú hasičské jednotky z Ružomberka, Liptovského Mikuláša a Martina. Informoval o to portál Liptov112.sk.

Pacientov evakuujú

Ako TASR informoval riaditeľ Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Žiline Jaroslav Kapusniak, požiar zachvátil strechu budovy chirurgického pavilónu. Príčinou požiaru bol podľa doterajších zistení skrat a malo k nemu prísť ešte o 7:30 ráno.

Foto: Youtube – MY Noviny (reprofoto)

„Požiar bol lokalizovaný a uhasený, avšak približne po dvoch hodinách došlo znovu k vznieteniu. Vojenská nemocnica začala okamžite s evakuáciou pacientov podľa evakuačného plánu za súčinnosti zdravotníckych zariadení v okolí. Nikto z pacientov ani personálu nebol ohrozený na živote, všetci sú v poriadku,“ povedala hovorkyňa ministerstva obrany Martina Kovaľ Kakaščíkov pre portál Aktuality s tým, že požiar je pod kontrolou.

Foto: Facebook – Jaroslav Naď

“Na mieste zasahujú príslušníci Hasičského a záchranného zboru Žilina, prítomná je tiež Vojenská polícia. O stav pacientov a personálu sa ihneď zaujímal aj minister obrany SR Jaroslav Naď,” doplnila Kovaľ Kakaščíková. Nikto z pacientov ani z personálu nebol ohrozený na živote a všetci sú v poriadku.

0
Uložiť článok
Komentovať