Facebook zažíva ďalší hromadný výpadok

Facebook zažíva ďalší hromadný výpadok, foto: Unsplash

Sociálne siete na čele s Facebookom majú opäť hromadný výpadok.

Facebook a Instagram prežívajú ďalší veľký výpadok. Už vyše hodinu a pol tieto sociálne siete nejdú, nefunguje ani Messenger. Najväčšie výpadky sú v krajinách Beneluxu a v strednej Európe.

foto: downdetector.com

Podľa portálu Fontech.sk má problém aj aplikácia WhatsApp: “V redakcii máme problémy aj s WhatsApp, kde nám v konverzácii nechce načítať a stiahnuť fotografie. Výpadok sa zdá byť znovu veľmi rozsiahly a zasiahol všetky hlavné platformy Facebooku.”

Problém je najmä s multimediálnymi súbormi. Nezobrazujú sa videá, fotografie, nefunguje nahrávanie príspevkov, postov či príbehov na Instagrame. Správy v aplikácii Messenger odosielať ide, no obrázok či fotografiu svojmu známemu zatiaľ neodošlete.

Problémy so sociálnymi sieťami začali už okolo 16:00 hod. Pretrvávajú až doteraz.

Naposledy došlo k rozsiahlejšiemu výpadku 14. apríla, keď nefungoval Facebook, Messenger, Instagram a dokonca aj sieť WhatsApp. Vtedy nastali problémy už pred 13. hod a chybové hlásenia prichádzali zo všetkých kútov Zeme. Najviac však zo Severnej Ameriky, Ázie a Európy. Výpadok vtedy trval viac ako dve hodiny. Jeden z najväčších výpadkov vo svojej histórii však zažil Facebook v marci, výpadok vtedy trval niekoľko hodín.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )